Comentarii (13)
gymd
gymd  •  29 Noiembrie 2013, 14:49

la meciul asta ati uitat ca nu jucam cu nimeni in atac, astea ziceau ca vor fi folositi Rotariu varf impins si PopaNDAW langa el :))))) ca restu ba sunt accidentati, ba suspendati, eu as prefera maine in ataca sa vad un cuplu Balint-Buia, la Dinamo 2 dau roade copii astea, iar daca nu-i bagi intr-un meci cu o echipa ca Sageata, atunci esti varza

calinescu_
calinescu_  •  29 Noiembrie 2013, 14:38

CU STOICAN ANTRENOR ORICE MECI E DIFICIL .....!!!! EL CREDE CA VIITORUL LUI DINAMO E DAT DE COSMIN MATEI SI FILIP , DOUA REBUTURI ABSOLUTE ....!!!!

fcd18
fcd18  •  29 Noiembrie 2013, 13:10
Postat de ave_biancorossi pe 29 Noiembrie 2013, 13:03

excelent com. adevarat, singurul meci pierdut "acasa" nu a fost pe dinamo, ci pe Na, si nu cu oricine, ci cu echipa campioana, deocamdata inca superioara, fara discutii. da, dinamo a pierdut minim 10 puncte castigabile, absolut enervant, chiar: ratari uriase, cu recas, corona si viitorul, au dus la pierderea a 3+2+2 p = 7 p. neatentia de final, dublata de ratarea enorma a lui lazar care nu face 2-0 cu petrolul, in min 77, aduce 1-1 in min 92 si alte 2 p pierdute anapoda. lipsa de concentrare cu ceahlaul, aduce alte puncte pierdute inutil, care puteau fi acontate. 7+2+2= 11p. cu care aveam...33p !

Corect, tocmai de asta avea dreptate şi Mulţescu atunci când sputea că echipa nu are cele mai bune rezultate din cauza lipsei omogenităţii şi a experienţei. Mă aştept ca din retur să fie altceva. Oricum, nu stăm chiar aşa rău, până la urmă. E frustrant, totuşi, pentru că ştim că se putea mult mai bine.

ave_biancorossi
ave_biancorossi  •  29 Noiembrie 2013, 13:03
Postat de fcd18 pe 29 Noiembrie 2013, 12:07

Interesant e că n-am pierdut niciun meci în Ştefan cel Mare, ba chiar am câştigat 4 şi am remizat într-o singură partidă. Nicăieri nu-i ca acasă, nu? Dacă ne-ar face şi nouă cineva stadion, altfel ar fi. Alt amănunt interesant e că în meciurile contra echipelor calificate în competiţiile europene, exceptând partida cu Petrolul, Dinamo a pierdut numai cu 2-1. Trebuie punctat că am pierdut puncte esenţiale contra unor echipe precum Recaş, Corona, Viitorul, ceea ce sper să nu se mai întâmple în retur. Mâine seară trebuie să câştigăm neapărat, ca să legăm iar două victorii. Oricum, la cât de slabe-s toate echipele, e greu de prevăzut chiar şi un potenţial loc la finalul turului.

excelent com. adevarat, singurul meci pierdut "acasa" nu a fost pe dinamo, ci pe Na, si nu cu oricine, ci cu echipa campioana, deocamdata inca superioara, fara discutii. da, dinamo a pierdut minim 10 puncte castigabile, absolut enervant, chiar: ratari uriase, cu recas, corona si viitorul, au dus la pierderea a 3+2+2 p = 7 p. neatentia de final, dublata de ratarea enorma a lui lazar care nu face 2-0 cu petrolul, in min 77, aduce 1-1 in min 92 si alte 2 p pierdute anapoda. lipsa de concentrare cu ceahlaul, aduce alte puncte pierdute inutil, care puteau fi acontate. 7+2+2= 11p. cu care aveam...33p !

fcd18
fcd18  •  29 Noiembrie 2013, 12:07
Postat de ave_biancorossi pe 29 Noiembrie 2013, 10:35

6. Dinamo 15 6-4-5 21-15 22 ACASA 8 5-2-1 16-6 17 DEPLASARE 7 1-2-4 5-9 5 __ iata liniile de clasament defalcate. nu mai spun de golaverajul in deplasare, unul extrem de modest, chiar jenant.

Interesant e că n-am pierdut niciun meci în Ştefan cel Mare, ba chiar am câştigat 4 şi am remizat într-o singură partidă. Nicăieri nu-i ca acasă, nu? Dacă ne-ar face şi nouă cineva stadion, altfel ar fi. Alt amănunt interesant e că în meciurile contra echipelor calificate în competiţiile europene, exceptând partida cu Petrolul, Dinamo a pierdut numai cu 2-1. Trebuie punctat că am pierdut puncte esenţiale contra unor echipe precum Recaş, Corona, Viitorul, ceea ce sper să nu se mai întâmple în retur. Mâine seară trebuie să câştigăm neapărat, ca să legăm iar două victorii. Oricum, la cât de slabe-s toate echipele, e greu de prevăzut chiar şi un potenţial loc la finalul turului.

ave_biancorossi
ave_biancorossi  •  29 Noiembrie 2013, 10:35
Postat de ave_biancorossi pe 29 Noiembrie 2013, 10:25

mai puteau sa dezvolte statistica, punand un element si mai important. din cele 22 p adunate pana in prezent, dinamo are 17 luate acasa, fiind pe locul 2 intr-un clasament intermediar al jocurilor acasa, dar are doar 5 p in deplasare, fiind pe locul... 11 la acest capitol ! fata de 5-16 puncte cate au in delasare echipele din fata... este clar, dinamo nu are suficienta forta si maturistate, nu are suficienta putere pentru a aduce multe puncte din deplasare. acasa, aceeasi echipa, a jucat altfel, mult mai bine, ajutata de fani, si a reusit sa isi mentina concentrarea pana la final, adjudecandu-i multe puncte. cu alte cuvinte, si acest meci se anunta unul foarte greu.

6. Dinamo 15 6-4-5 21-15 22 ACASA 8 5-2-1 16-6 17 DEPLASARE 7 1-2-4 5-9 5 __ iata liniile de clasament defalcate. nu mai spun de golaverajul in deplasare, unul extrem de modest, chiar jenant.

ave_biancorossi
ave_biancorossi  •  29 Noiembrie 2013, 10:29
Postat de ave_biancorossi pe 29 Noiembrie 2013, 10:25

mai puteau sa dezvolte statistica, punand un element si mai important. din cele 22 p adunate pana in prezent, dinamo are 17 luate acasa, fiind pe locul 2 intr-un clasament intermediar al jocurilor acasa, dar are doar 5 p in deplasare, fiind pe locul... 11 la acest capitol ! fata de 5-16 puncte cate au in delasare echipele din fata... este clar, dinamo nu are suficienta forta si maturistate, nu are suficienta putere pentru a aduce multe puncte din deplasare. acasa, aceeasi echipa, a jucat altfel, mult mai bine, ajutata de fani, si a reusit sa isi mentina concentrarea pana la final, adjudecandu-i multe puncte. cu alte cuvinte, si acest meci se anunta unul foarte greu.

scuze pentru cele 3-4 erori de tastare, inca nu m-am trezit indeajuns de bine.

14mai1948
14mai1948  •  29 Noiembrie 2013, 10:28

o sa fie un meci foarte greu ,selymes doreste sa arate ca negoita a gresit in vara cind la trimis acasa inpreuna cu impresara palmier,vrea razbunare o sa motiveze jucatorii cu tot ce se poate pt asi indeplini ura ,frustrarea, fata de conducere(nu de clubul dinamo),sageata are un joc bun in unele momente poate inscrie usor,dar nu are constanta asta sa vazut cu chiajna,etapa trecuta lea dat 4 ,dupa un inceput de joc bun al sagetii cu ocazii de a inscrie .dinamo trebuie sa speculeze aceste fazele.as vrea sa vad o statistica dupa meci cit a alergat vranicovici sau N jucatori ,comparat cu meciul cu chiajna ,eu cred ca o sa alerge dublu si prin min 75 or sa inceapa crampele si or sa stea numai pe

ave_biancorossi
ave_biancorossi  •  29 Noiembrie 2013, 10:28
Postat de imperator1 pe 29 Noiembrie 2013, 09:10

Bate Dinamo, se știe !

si noi ne dorim tare mult sa fim victoriosi, dar vom vedea. dinamo nu exceleaza la meciurile in deplasare, dimpotriva are niste cifre jalnice, cele mai jalnice prestatii in deplasare din istoria clubului (dupa 15 etape, doar 5 p in deplasare, din 7 m, adica din 21 p posibile)

ave_biancorossi
ave_biancorossi  •  29 Noiembrie 2013, 10:25
Postat de mariuss72 pe 29 Noiembrie 2013, 10:16

Foarte interesante cifrele astea...

mai puteau sa dezvolte statistica, punand un element si mai important. din cele 22 p adunate pana in prezent, dinamo are 17 luate acasa, fiind pe locul 2 intr-un clasament intermediar al jocurilor acasa, dar are doar 5 p in deplasare, fiind pe locul... 11 la acest capitol ! fata de 5-16 puncte cate au in delasare echipele din fata... este clar, dinamo nu are suficienta forta si maturistate, nu are suficienta putere pentru a aduce multe puncte din deplasare. acasa, aceeasi echipa, a jucat altfel, mult mai bine, ajutata de fani, si a reusit sa isi mentina concentrarea pana la final, adjudecandu-i multe puncte. cu alte cuvinte, si acest meci se anunta unul foarte greu.

  • 1
  • 2
Comentează