FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA

VIDEO Cinci idei de la Andrei Ivan, după remiza Craiovei cu Partizan: „Ne dorim să oprim CFR”

Andrei Ivan, în meciul CSU Craiova - Partizan Belgrad/ FOTO: Cristi Preda (GSP)
Andrei Ivan, în meciul CSU Craiova - Partizan Belgrad/ FOTO: Cristi Preda (GSP)

Articol de , - Publicat duminica, 15 ianuarie 2023 16:47 / Actualizat duminica, 15 ianuarie 2023 17:04

Andrei Ivan (26 de ani), atacantul Universității Craiova, a marcat un gol din penalty în amicalul cu Partizan, scor 1-1, și a oferit mai multe reacții la final.

Ivan a fost căpitanul Craiovei în absența accidentatului Nicușor Bancu. A fost decisiv pe tabelă. A egalat în minutul 77, când a transformat fără emoții un penalty.

FCSB a pierdut primul amical din 2023, la debutul lui Sorescu » 5 concluzii din Antalya: cum s-a descurcat transferul iernii
FCSB - Pogon 0-2
FCSB a pierdut primul amical din 2023, la debutul lui Sorescu » 5 concluzii din Antalya: cum s-a descurcat transferul iernii

VIDEO. 5 idei de la Andrei Ivan după ultimul meci al Craiovei în Antalya

  1. „Sunt optimist! Suntem doar la 7 puncte de locul 1, sperăm să facem un meci bun la Botoșani, să câștigăm, să fie bine. Domnul Neagoe a venit cu idei bune, suntem de puțin timp împreună. Nu schimbăm noi antrenorii, și noi vrem victorii, trofee, dar sunt meciuri și meciuri. Uneori, nu putem câștiga”
  2. „Nu e ceva nou să fiu căpitanul echipei. Am mai fost. E o responsabilitate în plus, ca să ofer mai mult”
  3. „Naționala? Sperăm să ne calificăm. Am încredere în Edi Iordănescu că ne putem califica. Doar o echipă e mai grea acolo, în grupă, Elveția” 
  4. „Sorescu la FCSB? Este alegerea lui, dacă dincolo n-a mai fost dorit, e normal să vină la o echipă unde să joace” 
  5. „Ne dorim să oprim seria celor de la CFR Cluj, vom vedea. Eu mi-am prelungit contract cu Știința încă patru ani, vom vedea ce va mai fi”

FOTO. Cele mai tari imagini de la CSU Craiova - Partizan Belgrad

+4 FOTO

Citește și:

Radunovic a caracterizat antrenamentele lui Pintilii la FCSB: „Nu are experiență, dar ne ajută foarte mult”
FCSB
Radunovic a caracterizat antrenamentele lui Pintilii la FCSB: „Nu are experiență, dar ne ajută foarte mult”
Nicolo Napoli, optimist înaintea reluării sezonului: „Tragem la Conference League” + Îi cere transferuri lui Mititelu
FCU Craiova
Nicolo Napoli, optimist înaintea reluării sezonului: „Tragem la Conference League” + Îi cere transferuri lui Mititelu

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (10)
ionescugeorge77
ionescugeorge77  •  15 Ianuarie 2023, 20:47

ideologi ...bai ...prostule ...nu stii limba romana vii si te faci de ras pe articolele despre U Cv ...du te in Covasna ...

legio.sud
legio.sud  •  15 Ianuarie 2023, 20:33
Postat de george.br pe 15 Ianuarie 2023, 18:23

Daaaa... cum se numesc oare aia cu multe idei?

Nu este mai *** decât voi ăia trei susținători ai familiei M.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

legio.sud
legio.sud  •  15 Ianuarie 2023, 20:32
Postat de dobrin pe 15 Ianuarie 2023, 18:17

Sa aiba si el o idee buna, sa nu mai rateze cu poarta goala :))))

Corect , săracu , atâta poate și astăzi a ratat doar cu portarul !

Vezi toate comentariile (10)
Comentează
Close