FOTBAL  »  Superliga  »  DECLARAȚII

5 replici acide ale lui Cornel Dinu în studio: „Marius Avram nu înțelege, mă! E prost ca noaptea!”

Articol de GSP - Publicat luni, 25 februarie 2019 23:09

Cornel Dinu a făcut câteva observații acide, în studioul TV Telekom Sport, după etapa a 25-a din Liga 1.

Cornel Dinu l-a jignit pe arbitrul Marius Avram și i-a criticat pe jucătorii lui Dinamo și pe cei de la CSU Craiova.

Iată cele mai dure declarații ale lui Cornel Dinu:

...despre aribrajul lui Marius Avram la FCSB - CSU Craiova 3-2: „Nu înțelege, mă! El e prost ca noaptea! Din el, ta-su și frati-su nu faci un aribitru ca lumea”

marius avram

...despre jucătorii lui Dinamo: „Echipa asta a lui Dinamo e doar pentru retrogradare. Nu ai cu cine să te bați la campionat. Sunt 200 de amărâți care cred că batem pe orcine, dar suntem vai de capul nostru! Stai, bă, la un loc!”

... despre cum s-a apărat Craiova la golul lui Hora: „Nu poți să stai așa! Stai, mă, cu fața la adversar, că ne vede lumea. Parcă stau într-o rână. Zici că li s-a deschis ușa și îi trage curentul. Orice apărător trebuie să stea în fața atacantului”

fcsb csu craiova

...despre conducătorii din Liga 1:„Hagi, să-i dea Dumnezeu sănătate, ne-a arătat că se poate face performanță cu tinerii. Dacă avem un exemplu, de ce nu facem ca el? De ce mergem pe mâna golanilor care vor să fure?”

...despre vânzarea lui Mitriță: „Nu se poate să faci performanță, dar să vinzi cum apare un jucător bun. Și te lauzi că ai dat o lovitură că l-ai dat la New York. Mitriță oricum e în Bronx, nu în Manhattan. Acolo e echipa lui”

Citește și:

Cornel Dinu face praf strategia de la CS U Craiova: „Ce facem? Păcălim suflarea?”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”


Comentarii (45)
2301858246532134
Iordache Doru  •  26 Februarie 2019, 16:01

Domnul Dinu le stie pe toate ne.am invatat cu aciditatea lui e in ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

valyomanyd
valyomanyd  •  26 Februarie 2019, 14:54
Postat de Dorin Harangus pe 26 Februarie 2019, 12:13

Felicitari marelui maestru Cornel Dinu ce face domnia sa critica pe toat lumea caracterizeaza pe toata lumea jigneste pe toata lumea ma intreb oare el ce performante are ca antrenor o da mai multe retrogradari cu ehipele pe care le-a antrenat cu Galatiul cu TG MURES cu U CLUJ etc la Cluj antrena mai mult echipa feminina de baschet le antrena la sprituri non stop la hotel SPORT sa ma contrazica

Dorinel, il critica pe Avram, din cate stiu Dinu nu a fost arbitru :))) cu Galati a batut Juventus...

1570562726399606
Dorin Harangus  •  26 Februarie 2019, 12:13

Felicitari marelui maestru Cornel Dinu ce face domnia sa critica pe toat lumea caracterizeaza pe toata lumea jigneste pe toata lumea ma intreb oare el ce performante are ca antrenor o da mai multe retrogradari cu ehipele pe care le-a antrenat cu Galatiul cu TG MURES cu U CLUJ etc la Cluj antrena mai mult echipa feminina de baschet le antrena la sprituri non stop la hotel SPORT sa ma contrazica

Vezi toate comentariile (45)
Comentează