FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FCSB. Gigi, ia-i și pe ei! 5 transferuri cu care patronul FCSB mai poate să uimească, după aducerea lui Briceag

Iorga- Curtean - Ciprian Petre ar putea fi o tripletă „de vis” la FCSB +16   FOTO
Iorga- Curtean - Ciprian Petre ar putea fi o tripletă „de vis” la FCSB

Articol de , - Publicat joi, 02 iulie 2020 21:25 / Actualizat joi, 02 iulie 2020 21:45

După aducerea lui Marius Briceag (28 de ani), fundaș stânga care a evoluat la nivel submediocru în ultima vreme, la Liga 3, FCSB ar putea să continue să uimească în mercato și cu alte transferuri șocante. Gazeta are câteva sugestii în acest sens :).

Gigi Becali a declarat că l-ar dori pe stoperul celor de la Poli Iași, Cosmin Frăsinescu. Fundașul are nu mai puțin de 35 de ani și jumătate și se gândea la retragerea din activitate. Recent el a bifat prezența cu numărul 400 în Liga 1, unde a debutat în 2004, în tricoul Gloriei Bistrița.

Frăsinescu a avut o singură și extrem de scurtă experiență în străinătate, în 2011 a fost în Azerbaidjan, unde a jucat doar 4 meciuri pentru Hazar Lankaran. „Mie îmi place de Frăsinescu, îl consider unul dintre cei mai buni fundași din Liga 1", a spus Gigi Becali. 

Pe cine ar mai putea transfera FCSB 

Dacă va continua pe linia începută și după ce l-a luat deja pe Briceag, de la Liga a 3-a, și se pregătește să-l semneze pe Frăsinescu, la peste 35 de ani, FCSB ar putea face și alte alegeri cu care să spargă toate barierele în materie de achiziții. GSP îi face câteva sugestii vicecampioanei:

Laurențiu Iorga

  •  32 de ani 
  • evoluează în Liga a 3-a la SCM Zalău 
  • e un fost fotbalist important în Liga 1, a câștigat titlul cu Oțelul

Alexandru Curtean

  • 33 de ani 
  • joacă în Liga a 3-a, la Viitorul Șelimbăr 
  • a jucat multă vreme în Liga 1, la Timișoara, Gaz Metan, Dinamo

Ciprian Petre

  • are nu mai puțin de 39 de ani 
  • a jucat ultima oară la Focșani (Liga a 3-a), din această vară revine la Gloria Buzău, liga secundă 
  • are mai bine de un deceniu în Liga 1

Gueye Mansour

  • 34 de ani 
  • evoluează în al treilea eșalon, la Flacăra Horezu 
  • fost jucător de Liga 1, un atacant care a lăsat o bună impresie

FOTO. Imagini tari de la Astra - FCSB 3-2

+12 FOTO

VIDEO. Horia Sabo este de acord cu metodele lui Gigi Becali la FCSB: „Dacă vrei să faci o astfel de echipă, ai nevoie de mulți bani”

Citește mai multe știri despre FCSB: 

EXCLUSIV Fostul antrenor al lui Marius Briceag explică pe cine a luat Gigi Becali: „E o problemă sensibilă” » Minusul fundașului

Ilie Dumitrescu, încântat de un jucător de la FCSB: îi cere lui Vintilă să joace cu el

SPECIAL GSP | A primit 3 lovituri în figură, a revenit după un an: „Vedeam în ceață, mă deranja orice zgomot” » Ce spun Luminița Huțupan Dinu sau Paula Ungureanu și opinia specialiștilor despre brutalitatea loviturilor frontale în handbal

SPECIAL GSP | Povestea-thriller a lui Claudiu Bozeșan, fotbalist ce a învins-o pe Dinamo într-un blat stricat de Poli Timișoara: „Nu mi-a fost frică de ordinele primite!” + Dramă imensă după ce fratele i-a murit într-un misterios accident de camion


Comentarii (20)
2964764060229270
Benedic Gabriel Duck  •  03 Iulie 2020, 12:28
Postat de cristoforo pe 03 Iulie 2020, 11:57

Sa nu uitam de Roger Milla, care e liber de contract.

Eu nu am făcut pe nimeni prost,dar tu esti evident o greșală a naturii,adică prost a fost tac-tu când te-a făcut pe tine...Absolut,da,babaciunile de la cfr au fost "varză " cu FCSB=STEAUA, idem cu Craiova și mai urmează....INSERAT se spuna nu INSIRAT,dar tu,ca prost al familiei n-ai de unde să cunoști cuvinte de astea grele...Treaba mea dacă mă fac de râs, dar eu sunt bărbat, îmi dau nume,prenume,nu ca tine,care te dai ***...SCÂRBĂ....

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

cristoforo
cristoforo  •  03 Iulie 2020, 11:59
Postat de Benedic Gabriel Duck pe 03 Iulie 2020, 07:36

Un articol re *** (ne)semnat și neinsemnat....Dar babaciunile de la cfr?????Camora,Viniccius,Deac,pînă mai ieri Culio????Toți au fost fotbaliști buni,dar acum sunt varză și s-a văzut asta și-n meciul câștigat cu noroc chior cu FCSB =STEAUA și-n meciul cu Craiova...Amicalul cu botosenii nu se pune...Ce zici ,ziarist de doi bani,care faci tu sugestii,pe banii altora???Hai să nu mai cumpere Gigi NIMIC ,să vedem ce se va alege de marea ligă întâi....

Mare prost mai esti! Tu ii compari pe Camora, Vinicius sau pe Culio cu epavele insirate in acest articol? :)) Si lasa vrajeala cu FCSB=STEAUA. Te faci de ras.

cristoforo
cristoforo  •  03 Iulie 2020, 11:57

Sa nu uitam de Roger Milla, care e liber de contract.

Vezi toate comentariile (20)
Comentează