Comentarii (49)
speedy73
speedy73  •  14 Ianuarie 2014, 12:08
Postat de florin8225 pe 14 Ianuarie 2014, 12:02

E foarte corect ceea ce zici. Eu un singur lucru nu inteleg,si anume ce intereseaza pe mai marii gsp-ului si ce calitate au sa interogheze un om,oricare ar fii,fie el si gh.popescu. La general vorbind,toata prea din Romania ar trebui sa se uite la ce probleme au ei,cum fac aceasta munca (ca si ziare de sport),si sa nu se mai uite la problemele altora,sunt ziare de can-can care "analizeaza" asta.

alegerea presedintelui federatiei de fotbal este un eveniment de interes pt presa sportiva, oriunde in lume. Cv-urile candidatilor, la fel. Intrebarile puse de gsp, legitime (cu exceptia celei la colaborarea cu securitatea, parerea mea). Deranjant e modul in care se pune problema. Si faptul ca nu se pun intrebari de acest gen (nu neaparat aceleasi, trebuie adaptate) tuturor candidatilor.

brutarul
brutarul  •  14 Ianuarie 2014, 12:03
Postat de flaviu79 pe 14 Ianuarie 2014, 11:45

Si ar fi si cea din urma intrebare, cea mai importanta din punctul meu de vedere: Ati incetat definitiv si irevocabil relatiile cu structurile mafiote din jurul familiei Becali?

raspunsul e simplu si vine din actiunile dl. popoescu. :) dar reactia cred eu ca ar fi mai interesanta decat raspunsul.

florin8225
florin8225  •  14 Ianuarie 2014, 12:02
Postat de gado pe 14 Ianuarie 2014, 11:51

gh popescu a fost cel mai mediatizat candidat. deci si cel mai expus ! setul de intrebari este corect. INSA, pentru IMPARTIALITATE, ar trebui mediatizati si studiati, cu aceeasi intensitate, toti candidatii inscrisi. apoi ar trebui sa li se adreseze si lor seturi de intrebari incomode, similare cu cel din acest articol. sigur, toti au cate ceva de ascuns, care nu da bine la CV gh popescu NU TREBUIE SA RASPUNDA ACUM acestor intrebari. ci in momentul in care TOTI candidatii vor primi seturi de intrebari incomode. si ar trebui ca raspunsurile sa le dea, fiecare pe rand, in direct la tv. cred ca ar rezulta o dezbatere interesata...

E foarte corect ceea ce zici. Eu un singur lucru nu inteleg,si anume ce intereseaza pe mai marii gsp-ului si ce calitate au sa interogheze un om,oricare ar fii,fie el si gh.popescu. La general vorbind,toata prea din Romania ar trebui sa se uite la ce probleme au ei,cum fac aceasta munca (ca si ziare de sport),si sa nu se mai uite la problemele altora,sunt ziare de can-can care "analizeaza" asta.

speedy73
speedy73  •  14 Ianuarie 2014, 11:54
Postat de flaviu79 pe 14 Ianuarie 2014, 11:45

Si ar fi si cea din urma intrebare, cea mai importanta din punctul meu de vedere: Ati incetat definitiv si irevocabil relatiile cu structurile mafiote din jurul familiei Becali?

sa fim seriosi pt o clipa...de cei doi bisnitari nu scapa nimeni, oricat ne-am dori noi asta. nu au cum. sunt impresari de fotbalisti, cei mai importanti impresari din tara, e normal sa fie impresarii multor jucatori din circuitul nationalei. nu scapam de ei decat daca intra la inchisoare...sau daca mor. doamne da!

gado
gado  •  14 Ianuarie 2014, 11:51

gh popescu a fost cel mai mediatizat candidat. deci si cel mai expus ! setul de intrebari este corect. INSA, pentru IMPARTIALITATE, ar trebui mediatizati si studiati, cu aceeasi intensitate, toti candidatii inscrisi. apoi ar trebui sa li se adreseze si lor seturi de intrebari incomode, similare cu cel din acest articol. sigur, toti au cate ceva de ascuns, care nu da bine la CV gh popescu NU TREBUIE SA RASPUNDA ACUM acestor intrebari. ci in momentul in care TOTI candidatii vor primi seturi de intrebari incomode. si ar trebui ca raspunsurile sa le dea, fiecare pe rand, in direct la tv. cred ca ar rezulta o dezbatere interesata...

flaviu79
flaviu79  •  14 Ianuarie 2014, 11:45

Si ar fi si cea din urma intrebare, cea mai importanta din punctul meu de vedere: Ati incetat definitiv si irevocabil relatiile cu structurile mafiote din jurul familiei Becali?

a.c.a.b_st
a.c.a.b_st  •  14 Ianuarie 2014, 11:41

Ti-ai raspuns singur,a incercat sa fure si a fost prins.deci,mai are rost sa vorbim despre Gica Popescu in postul de presedinte al FRF?

rusvictor2005
rusvictor2005  •  14 Ianuarie 2014, 11:40

Eu am 60 ani si sant adeptul schimbarii,cu personal TANAR dar daca acest tanar este compromis total nu mai pot fi de acord,cazurile din intrebarile GSP sant absolut reale( a dat faliment cu toate afacerile.a furat statul Roman in cazul Bratu,a fost turnator la SECURITATE.a facut intelegere cu Mircea Sandu,este condamnat de o instanta de judecata chiar daca nu este definitiva si executorie etc) si ar mai fi: 8)asocierea cu clanul BECALI .9.)este implicat in fotbal personal si prin cumnatul sau HAGI. 10.) experienta in functii de conducere in fotbal,( nu a fost presedinte de club,meneger.antrenor etc.)

mad_musu
mad_musu  •  14 Ianuarie 2014, 11:39

io nu iti sar in cap ... dar gandestete putin la patiserie pui un patisernu pe ala care cultiva graul la masini pui un mecanicnu pe ala care a turnat piesele in matrita etc intr-o gunctie de management tre pus un manager Gica Popescu stie fotbal, asta e clar, dar cunostintele de fotbal te ajuta in fotbal, nu in management ar fi bun in federatie in orice functie de reprezentare interna sau internationala sau tehnica dar nu sef la FRF

neuer1606
neuer1606  •  14 Ianuarie 2014, 11:38
Postat de fcsb.86 pe 14 Ianuarie 2014, 11:34

Pai da, chiar au fost. Sunt foarte multi jucatori in Liga 1 plecati de la academia lui. Daca te referi la treaba cu insolventa iti spun sincer ca nu conteaza, legea insolventei este facuta prost, toti o aplica ca sa scape de taxe, nu are nici o importanta cu managementul celor de acolo, a fost o smecherie, au fentat taxele si bravo lor (cazul Otelul, Rapid, etc.). Sa nu comparam academia lui cu cea a lui Hagi, alti bani la Hagi si alti sponsori.

A dat cativa jucatori, dar mult prea putini pentru renumele academiei, mai multi au dat Ardealul care nu are renumele lui si nici nu este asa bine plasata, esti de acord cu mine?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comentează