FOTBAL  »  Superliga  »  STRANIERI / SCOTIA

A debutat!

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 august 2007 00:00

Ieri, Marius Niculae a jucat primele sale 79 de minute la Inverness, dar echipa sa a pierdut cu 2-1 la Motherwell. La aproape o luna de la transfer, Marius Niculae a debutat, in sfirsit, la Inverness! Miercuri, atacantul a primit permisul de munca si ieri a jucat. A fost titular, asa cum i-a promis managerul Charlie Christie, care declarase: "Acest roman se va descurca in Scotia. E puternic, bun la duelurile aeriene, cu o excelenta rupere de ritm. S-a integrat deja in echipa". Insa ros-albastrii au fost din nou invinsi, 1-2 la Motherwell, dupa esecul cu Rangers, 0-3 simbata trecuta.

Foarte motivat, Niculae s-a zbatut mult, dar nu a reusit sa inscrie, desi a avut o ocazie in prima repriza. Dupa o centrare, a ratat sutul dintr-o pozitie buna. A fost inlocuit in minutul 79. Imediat, Inverness a deschis scorul. Totusi, n-a rezistat. Pina la final, a pierdut cu 2-1.