FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

A rezolvat Miriuță primul transfer? Campionul României e gata să revină în Liga 1: "Dinamo sună tentant"

Neluț Roșu în duel cu Denis Alibec
Neluț Roșu în duel cu Denis Alibec

Articol de GSP - Publicat luni, 01 ianuarie 2018 18:40

Neluț Roșu (24 de ani) vrea să plece de la Levski Sofia, echipă unde a ajuns în vară, după ce a ieșit campion cu Viitorul, și e gata să revină în Liga 1.

Una dintre variantele pe care le poate lua în calcul este Dinamo, unde Vasile Miriuță caută disperat un mijlocaș după plecarea lui Paul Anton la Anji.

"2017 a fost un an bun pentru mine, am ieşit campion cu Viitorul, cel mai frumos lucru pentru mine pe plan sportiv. A fost apoi perioada din Bulgaria, foarte bună la început, apoi, după Europa, am schimbat antrenorul, m-am şi accidentat şi nu am mai prea jucat.

Nu ştiu ce o să se întâmple, o să am nişte discuţii să stabilim ceva pentru mine. Nu mi-am reziliat contractul şi nici nu am avut discuţii în acest sens.

Mi-aş dori să joc în străinătate, dar nu pot să zic că nu m-aş întoarce la o echipă bună, cu pretenţii, care să se bată în play-off. Nu pot să zic că nu sună tentant Dinamo. E o echipă cu tradiţie care în fiecare an îşi doreşte să prindă play-off-ul. Ar fi un dezastru dacă nu l-ar prinde", a declarat Neluţ Roşu la TV Telekom Sport.

Citește și:
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Profit.ro
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (19)
salatini
salatini  •  01 Ianuarie 2018, 19:43
Postat de Anca Toma pe 01 Ianuarie 2018, 19:39

Mare transfer.Rosu asta a fost matrasit de la Botosani,CFR ,Viitorul de bun ce era .In Bulgaria la fel ii reziliaza contractul.Dinamo sa stea linistit.Atat timp cat arbitreaza arbitrii romani vor intra in play-0off

Conturile noi ale lui iosif_vs, john milne si altii s-au transformat in conturi cu nume neutre dar mesajele au ramas tot mizerabile, jignitoare si semidocte!! gsp de ce obligi oamenii normali de pe site sa suporte jignirile indivizilor semidocti gigisti si nu le blochezi conturile?? Chiar trebuie sa fim jigniti fara rost de toti idiotiigigisti??

dase
dase  •  02 Ianuarie 2018, 10:50

Nea Marius,de scursurile riniste care nu au nimic in comun cu fenomenul ce poti sa ne spui? Sau ai ochelari de soare și nu le vezi toată ziua aberațiile de pe forum?

ionutstv
ionutstv  •  02 Ianuarie 2018, 09:47

E foarte tentant sa mergi la o echipa ce urmeaza sa intre in faliment.

Vezi toate comentariile (19)
Comentează