FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - POLI IAȘI 2-1

FOTO+VIDEO Academica Clinceni - Poli Iași 2-1 » Răsturnare de scor în repriza a doua! Cum arată clasamentul ACUM

Academica Clinceni a învins-o pe Poli Iași, scor 2-1, în primul meci al etapei cu numărul 29 din Liga 1 +16   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 02 aprilie 2021 19:20 / Actualizat vineri, 02 aprilie 2021 19:31

Academica Clinceni a învins-o pe Poli Iași, scor 2-1, în primul meci al etapei cu numărul 29 din Liga 1.

Formația lui Ilie Poenaru, condusă din minutul 18, a reușit să întoarcă scorul în repriza a doua, clasându-se, provizoriu, pe locul 5 în Liga 1 (41 de puncte). Iași (19p) rămâne „lanterna roșie” a campionatului.

+12 FOTO

Academica Clinceni - Poli Iași 2-1 » Răsturnare de scor în deschiderea rundei

• '18: O fază fixă din lateral dreapta executată de Andreas Calcan a fost respinsă de zidul lui Clinceni, nefericit, până la Platini. Jucătorul din Capul Verde nu a stat pe gânduri: șut năprasnic din prima, de la 16 metri, sub transversală! Imparabil!
  • '46: Repriza secundă a debutat cu o greșeală a „centralului” Andrei Antonie, care l-a iertat de „roșu” pe Baxevanos
  • '55: Clinceni a restabilit egalitatea prin Cordea, mijlocașul ilfovenilor marcând cu poarta goală după o respingere în față a lui Brănescu
  • '88: Markovic a adus victoria celor de la Academica pe final, „lat” din apropiere