FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

FOTO Moment teribil pentru Dinamo! Adam Nemec, accidentare în finalul meciului cu Sepsi

Adam Nemec (35 de ani) a părăsit terenul accidentat, în minutul 79 al meciului dintre Dinamo și Sepsi Sf. Gheorghe, la scorul de 0-0. +8   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2021 22:42 / Actualizat sambata, 13 februarie 2021 22:51

Programul încărcat și lotul subțire pe care Ionel Gane îl are la dispoziție au contribuit la accidentarea lui Adam Nemec. Vârful slovac a părut sleit de puteri încă din prima repriză, dar a rezistat eroic pe teren, din cauza lipsei soluțiilor de pe bancă. Cu un sfert de oră înaintea finalului, Nemec a resimțit dureri musculare și a fost înlocuit cu suedezul Jonathan Morsay.

Adam Nemec, program infernal la Dinamo

În urmă cu 3 zile, Adam Nemec marca golul victoriei lui Dinamo în derby-ul cu FCSB, din optimile Cupei României. Era al 5-lea meci consecutiv în care evoluează 90 de minute. Cu disputa contra lui Sepsi, Nemec a ajuns la 6 partide în ultimele 17 zile.