FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - CRAIOVA

Mitriță, deranjat după meciul cu Petrolul: „Nu trebuie să mai facem asta”

Articol de - Publicat joi, 29 februarie 2024 20:42 / Actualizat joi, 29 februarie 2024 21:27

Alexandru Mitriță, extrema Universității Craiova, a analizat victoria cu Petrolul, scor 3-2.

Mulțumit de rezultat, Mitriță s-a arătat deranjat de faptul că echipa lui a primit două goluri și a câștigat cu greu.

Ce „Comenie”! » Florinel o salvează de unul singur pe FCSB și o ține pe Rapid la 10 puncte! Clasamentul ACUM
FC VOLUNTARI - FCSB

Alex Mitriță: „Nu trebuie să mai facem asta”

„Victorie meritată, chiar dacă au fost două greșeli ale noastre, am luat gol în minutul 45, apoi imediat după pauză. Nu trebuie să mai facem asta. Nu am fost relaxați, doar că am greșit. Am arătat ca o echipă, importante sunt punctele. Creștem de la meci la meci, suntem mai încrezători.

Noi vrem să luăm fiecare meci în parte, apoi urmează play-off-ul și vom vedea”, a declarat Alexandru Mitriță, la „Digi Sport Special”.

Mitriță a vorbit și despre criza de formă a lui Ivan, care a ratat un penalty cu Petrolul: „Fiecare jucător are perioade mai puțin bune, dar suntem alături de el”.

VIDEO. PETROLUL - CSU CRAIOVA » Cum se ia o decizie VAR în România sub un val de înjurături

„Hoțului de hoți i-e frică!” » Negoiță, insinuare frontală la adresa lui Gigi Becali: „Și cu asta am spus tot!”
FCSB
I-au curentat încet, dar sigur! Universitatea Craiova pleacă fericită acasă, după un meci de infarct cu Petrolul
PETROLUL - CSU CRAIOVA 2-3

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”