FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC BOTOȘANI 2-0

Victoria cu Botoșani n-a fost suficientă pentru internaționalul campioanei: „Nu putem lua campionatul cu o asemenea prestație”

CFR Cluj a învins-o pe FC Botoșani, scor 2-0, și a revenit pe locul 1 în play-off. Andrei Burcă (28 de ani), fundașul central al campioanei, a fost nemulțumit de prestația echipei sale.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 aprilie 2021 21:56 / Actualizat miercuri, 28 aprilie 2021 22:20

CFR Cluj a marcat două goluri în prima repriză a disputei cu FC Botoșani, ambele prin islandezul Runar Sigurjonsson. În partea secundă, „feroviarii” au cedat inițiativa, lucru care l-a enervat pe Andrei Burcă.

Andrei Burcă, după CFR - Botoșani: „Nu putem câștiga titlul așa”

„Ne bucurăm că am luat cele 3 puncte. Repriza a doua trebuie să ne dea mult de gândit. Nu putem să ne prezentăm așa. Am jucat relaxați în a doua repriză. Suntem o echipă cu experiență și nu putem lăsa adversarul să-și creeze ocazii în fața noastră.

Nu putem câștiga campionatul cu o asemenea prestație. Craiova nu este ieșită din calcul. Eu consider că am făcut un meci bun în etapa trecută contra lor, dar am pierdut nemeritat. Totul e în mâna noastră”, a spus Burcă, la TV Telekom Sport.

Eu cred că toate echipele joacă pentru ele. Locul 4 contează, Botoșani și Sepsi sunt implicate în această luptă. În meciul cu Sepsi am marcat doar din penalty, iar ei au ratat două ocazii. Am văzut că au alergat la fel de mult ca noi. Botoșani e o echipă bună, are șanse.
- Andrei Burcă, fundaș CFR Cluj

6 aparițiiare Andrei Burcă în tricoul primei reprezentative a României

CFR Cluj a depășit-o pe FCSB!

VIDEO Marius Bilașco, declarații după victoria cu Botoșani: „Pregătim un videoclip cu greșelile de arbitraj”