FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - SEPSI

A răbufnit după Botoșani - Sepsi: „Am arătat lamentabil. Și o echipă de Liga 3 ne-ar fi condus la pauză”

Andrei Miron (dreapta)/ foto Ionuț Tăbultoc

Articol de - Publicat joi, 29 februarie 2024 20:00 / Actualizat joi, 29 februarie 2024 20:37

FC Botoșani - Sepsi 1-2. Andrei Miron, fundașul gazdelor, a avut un discurs dur la finalul meciului.

Stoperul a acuzat jocul Botoșaniului din prima repriză, catalogând prestația drept „lamentabilă”. Nici „centralul” Andrei Antonie nu a scăpat de nervii lui Miron.

FC Botoșani - Sepsi 1-2 » Covăsnenii câștigă cu emoții și continuă să spere la un loc de play-off
FC BOTOȘANI - SEPSI 1-2

Andrei Miron a răbufnit după Botoșani - Sepsi

„Am început meciul în minutul 50-60. Am arătat lamentabil în prima repriză. Cred că şi o echipa de liga a treia, dacă venea, ne conducea la pauză”, a declarat Miron, potrivit orangesport.

Apoi, l-a luat la țintă pe arbitru: „Mi s-a părut aşa o manieră de arbitraj... n-am vorbit în viaţa mea de arbitraj, nu poţi să discuţi cu el (n.r.- cu arbitrul), să fie mai înţelegător. Numai la faza golului nostru s-a stat 8 minute pentru analiză şi el a dat 8 minute de prelungiri”.

Bogdan Andone: „Nu am avut atitudine în prima repriză”

„Au fost două reprize diametral opuse. În prima repriză, nu am avut ritm, nu am avut atitudine, nu am avut absolut nimic. am pierdut toate duelurile, nu am fost agresivi. Unul dintre asistenţii mei a cronometrat pe ceasul lui în momentul faultului de la penalty.

Au fost exact 8 minute, 8 minute şi ceva doar la faza penalty-ului, plus au fost schimbările din repriză a două, făcute de ambele echipe, plus un cartonaş galben în prelungiri. Trebuiau măcar 15 minute de prelungiri, să nu spun mai multe”, a declarat Bogdan Andone, antrenorul de la Botoșani, potrivit sursei citate.

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Manifestul lui Valeriu Iftime: „Să punem umărul la asanarea vieții politice din Botoșani”

Ionuț Negoiță îi ridiculizează pe Ion Țiriac și Mircea Lucescu: „Vor Dinamo, dar nu pun un ban la club!”