Alte știri din fotbal
Edi Iordănescu explică de ce a refuzat-o pe CFR Cluj: „M-ar stimula altfel”
0
Răsturnare în Superliga! Marius Șumudică a semnat în ziua când CFR și-a cerut insolvența : „Mă apuc de treabă. Contractul e până la vară”
1
Victor Angelescu anunță la GSP Live un transfer iminent la Rapid: „Negociem cu doi jucători”
0
Andrei Nicolescu a explicat la GSP Live situația derby-ului Dinamo - FCSB: „Am făcut tot ce a depins de noi” + Unde pot face „câinii” diferența în meciul cu Rapid
0
Știri din fotbal internațional
Show Neymar, dar probleme cu ghetele
0
De neoprit! Erling Haaland a doborât patru recorduri mondiale
0
Ioanițoaia la zi » Directorul GSP a analizat calificarea Craiovei: „Asta trebuie să înțeleagă toți”
0
Exigentul Edi Iordănescu tranșează situația lui Baiaram: „Sigur vor lua măsuri. Dacă lași să treacă...”
1
Lifestyle
Cristiano și Georgina au semnat contractul prenupțial » Detalii noi de la cea mai discretă nuntă a anului
0
Aryna Sabalenka a pozat pentru Time, pe tocuri și în costum de baie, pe un teren de baschet
4
După Tulcea, o nouă sală polivalentă ultramodernă e 99,99% gata în România » IMAGINI + marea problemă
7
CFR Cluj joacă diseară pe unul dintre cele mai spectaculoase stadioane din lume » Imagini fabuloase cu aurora boreală
0
O dronă a explodat după ce s-a prăbușit, în județul Tulcea. MApN a explicat ...
Libertatea
Testul auto care a împărțit internetul. „Să le suspende permisele celor ...
Adevărul
Cum arată astăzi stadionul din Caracal: IMAGINI și un mare paradox
GSP SPECIAL
Un nou fragment de dronă a fost descoperit pe plajă la Costinești. Zona a ...
Libertatea
Aha, deci meritul pentru 94, 96, 98 este al...lui Cornel Dinu zis si Kosice ? Bai frate, daca generatia aia era atat de buna incat nu avea nevoie de antrenor, cum se face ca era sa ratam calificarea dupa infrangerea cu Belgia, egalul cu Cehoslovacia(acasa la noi)si umilinta de la Kosice (cu Dinu antrenor) si cum se face ca dupa plecarea lui Dinu si sosirea lui Iordanescu am castigat toate meciurile, ca sa nu mai zic ca nu doar ca ne-am calificat dar am si ajuns aproape de o semifinala de mondial? Vezi cat aberezi? O fi fost mare fotbalist Iordanescu, dar ca antrenor, sau mai ales ca selectioner, a fost si mai mare!
Să-i fie rușine. Au făcut circ la FRF cu alegerea selecționerului, au pus condiții de neacceptat,ca să rămână puiuțul. Încă odată politicul face rău fotbalului românesc( vezi Burleanu)
Iordănescu cel bătrân, cinste lui ptr. ce a făcut că și antrenor. Cele mai mari performanțe la națională. Dar îmi pare rău tot Comunist a rămas. Pai pe banii patronilor nu poți dicta tu. Iar cinstea și corectitudinea unde este? De la Varga sa ia toata lumea clauzele, ptr că Vârga nu iasă și nu batjocorește. De la Becali fiuso nu a luat, i-a fost frica. Pai ce era la gura lui Becali nu-i spala toată Dambovita pe toată familia Iordănescu.
Cel mai mare antrenor dintre generali și vice-versa. Mai bine ii găsești și pruncului un post călduț în politica, la cum se exprima tot nu spune nimic.Numai bun de politician.
Individul ăsta mânjit politic mai bine ne spune ce îl recomanda pe plodul lui să devină selecționer?
Este clar că tu nu ai văzut niciun meci al CFR-ului. Sau... te uiți ca pisica în calendar!!
Iordanescu a vazut vrdun meci al cfr-ului in ultima vreme? A vazut ca echipa nu joaca nimic si nu poate lega 2 pase? Totusi jocul unei echipe e modelat de antrenor.
Individul asta pe care l-a facut mare antrenor iconitele si talentul lui HAGI , ar trebuii sa investeasca banii castigati in cardasie cu OPREA , alt MARE general a armatei romane , si apoi sa vorbeasca ...!!! Talentul lui PUIU era in teren , ca antrenor a fost un profitor si un pupator de iconite.
Oare nu antrenorii si superantrenorii pe care-i lauzi cu atata patos ar trebui sa ridice fotbalul romanesc din mocirla in care se afla ? Valoarea fotbalului nostru este oglina antrenorilor de 2 bani in frunte cu "Super Dan".
Dan Petrescu a fost un super jucător, idol la Chelsea chiar și acum, după atâția ani. Ca antrenor e bun, nu extraordinar, dar bun. Totuși când îl aud de fiecare data, indiferent de situație, adversar sau arbitru, ca el doar se plânge- sincer nu știu ce o fi în capul jucătorilor săi. Nu l-am văzut o data sa fie pozitiv, sa zică și el: da ma, am super echipa, mor cu adversarii de gat, dar ii eliminam. Și transferuri a făcut pe banda rulanta. Nu imi place Varga absolut deloc, declarațiile astea prin presa sunt de prost gust și din "tagma becaliota", dreptate are însă, de data asta.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.