creeperno534  •  03 Ianuarie 2024, 22:40

Ar fi bun ca jucator de repriza 2

observator_federal
observator_federal  •  03 Ianuarie 2024, 21:09
Postat de dandana pe 03 Ianuarie 2024, 18:06

6 goluri pe sezon jucând câteva minute la sfârșit cred ca este suficient. Eu unul nu l-aș fi dat afara, mai degrabă renunțăm la Markovici, Bairam și alți. Dar asta este la rotaru, mereu a făcut mutări proaste. La Craiova Nistor era prost, la Cluj a fost cel mai bun. Cam atâta poate acest patron, dar cred ca se face un transfer tare dacă a renunțat la câțiva jucători buni. Chiar și Kurtici era bun folosit mai bun mijlocaș ofensiv decât defensiv. Mare păcat, ca acest patron da jucători care lupta afară și oprește leneși gen Ivansau Markovici. Iar de Bairam ce sa spun, asta este marea țeapă a tinerilor promițători inpreuna cu Tavi Popescu

Roguljic nu rezista un meci întreg, destul de apatic probabil din cauza pregătirii fizice sau a slabelor calități fizice - de făcut marcaj nici vorbă. Dar tehnic, excelent la lovituri libere și cornere, oarecum plafonat în acest moment. Despre Markovic s-ar putea spune că este cel mai bun la combinații cu Mitriță și, dacă va fi (vreodată) impulsionat, poate să (re) demonstreze că e tehnic, puternic si un golgheter înnăscut. Baiaram a fost accidentat (ultima oară chiar de Octavian Popescu!), acum poate să revină la jocul elegant cu mingea la picior, demarcări și execuții pretențioase. Despre Ivan nu aș vorbi acum, am încredere că va trece peste campania dezlănțuită (scăpată de sub control, bullying veritabil) împotriva lui de massmedia gigistă (așa se întâmplă când îi ameninți postul la Națională lui Mbappe Florinel Coman - așa i s-a întâmplat și lui Mitriță, i se întâmplă acum lui Vali Mihăilă și i se pregătește și lui Drăguș). Atmosfera în cadrul echipei și refacerea formulei de joc în apărare ne poate aduce un retur spectaculos - cu meciuri decisive chiar pe Oblemenco!

george.br
george.br  •  03 Ianuarie 2024, 21:04
Postat de superdaniel72 pe 03 Ianuarie 2024, 19:47

Daaa... Proasta alegere. In loc sa l dea pe trica imprumut sa joace, si i ar face un bine personal, il da afara pe croat care e creier acolo in fata... m au dezamagit rau de tot cu decizia asta, dar asta se intimpla-cu trica- cit e lorena balaci acolo, si l tine pe fiu so in brate! Nu inteleg decizia legata de Roguljic! Respect Roguljic!

Grija mare! Nu te atinge de Lorena ca e portavocea voastra! Va place cand se ia de asta mic al nostru, nu?

superdaniel72
superdaniel72  •  03 Ianuarie 2024, 19:47

superdaniel72  •  03 Ianuarie 2024, 19:28

El nu ar trebui sa plece de la Craiova. Alegere foarte proasta! Patron zero!

moshu_cu_ruc.sacul
moshu_cu_ruc.sacul  •  03 Ianuarie 2024, 18:54
Postat de dandana pe 03 Ianuarie 2024, 18:08

Serios! Îndrumat spre Dinamo, găsește el acasă la el ceva mai bun ca Dinamo. Mie îmi plăcea, doar ca nu i se da șansă să arate ce poate. Dacă nu juca un meci era pedepsit, Markovici și Kolici nu juca 10 și totuși erau titulari

„Markovici și Kolici nu juca 10 minute” ... Și dacă ar fi fost 11 minute, ai fi scris corect?

alex03036
alex03036  •  03 Ianuarie 2024, 18:28

A dat 6 goluri in sezonul in care a jucat 1700 de minute, era prin Slovacia nu la noi. De cand e la Craiova cele mai multe minute jucate într-un sezon au fost 533. In sezonul 2022-2023. In rest 100-400 de minute. Total are 6 asisturi și 4 goluri la noi in campionat. In toti anii de cand e la noi.

dandana
dandana  •  03 Ianuarie 2024, 18:08

dandana
dandana  •  03 Ianuarie 2024, 18:06
Postat de alex03036 pe 03 Ianuarie 2024, 17:56

Roguljic nu e grozav. Are 27 de ani a dat maxim 6 goluri pe sezon. Altă problemă in atâția ani se fotbal are 2 sezoane cu peste 1000 de minute jucate (un sezon cu 1200 si unul cu 1700). 20 de meciuri într-un sezon fac 1800 de minute alee 200-800 de minute in general. Si un copil de 19 ani daca intra da 3 goluri la 15 meciuri cate are el sezonul acesta. Si copilul nu cere jdemi la semnătură si 20k pe luna.