Alte știri din fotbal
Ilie Dumitrescu, nemulțumit de prestația jucătorilor de la FCSB: „Le-aș recomanda asta”
0
Florin Tănase, uluit de condițiile în care s-a jucat pe Arena Națională: „În 2026, la ce stadion, cât a costat... e decapotabil”
0
Verdictul specialistului Marius Avram, după ce Gigi Becali l-a acuzat violent pe arbitrul Cristian Moldoveanu: „Criminal!”
1
A dat din casă despre următoarele două transferuri de la FCSB: „Atacantul vine săptămâna asta. Nu sunt idiot să stau după Bîrligea”
0
Știri din fotbal internațional
L-au luat înapoi doar că să-l dea mai departe! Ce se întâmplă cu fotbalistul lui Chelsea
0
Ionuț Radu, de netrecut în La Liga: a pus „lacăt” pe poartă la Getafe
0
Reacția lui Arbeloa după fluierăturile primite pe Bernabeu: „Nu sunt Gandalf”
0
Imagini impresionante la Salonic » Răzvan Lucescu și fanii lui PAOK, la primul meci acasă după tragedia cu cei 7 suporteri
0
Lifestyle
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
Moneda din Republica Socialistă România care se vinde și cu 3.000 de lei pe ...
Libertatea
„Vă rugăm! Aceștia sunt copiii noștri!”. Mama unui soldat rus cere ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Oana Gheorghiu crede că și compania TAROM ar trebui să fie privatizată după ...
Libertatea
nemai pomenit unde poate duce prostia,dar nu ne mai mira nimic doar suntem in Romania
Este clar ca lumina zilei ca forțe conjugate au dorit distrugerea echipei FC Steaua București, continuatoarea de fapt și de drept a marii echipe de fotbal Steaua București. Eu unul nu am nimic de - a face cu clubul sportiv al Armatei, unde activează (în alte sporturi) oameni deosebiți ! În momentul în care LPF cere desfințarea denumirii FC Steaua București, unii dintre noi pot spune ADIO STEAUA București, FRF poate pune doliu la intrare, fiindcă este 25% ca și inexistentă, LPF poate să înceapă să-și facă noi socoteli în privința noilor bugete pe care televiziunile din România le vor renegocia 100%, din care acest campionat de pomină 2016-2017 (care-și va bulversa valorile sportive). Fiindcă acest campionat nu poate începe cu FC Steaua și sfârși cu FC Star de exemplu. Acest lucru nu poate fi stabilit de nimeni, decât de o instituție menită să stabilească adevărul, conform unei anchete cu toate datele pe masă și nu cum a făcut-o justiția în care la câte s-au întâmplat și se întâmplă în acestă țară, unii dintre noi și cred că suntem vreo 70% din această țară, nu avem încredere. George Becali se va adresa sigur justiției (inclusiv sportive) internaționale, iar dacă nu o va face înseamnă că ceilalți care îl contestă, au dreptate iar pentru asta va fi blamat el și familia lui, că a fost un om necinstit și mai mult a distrus cel mai mare club de fotbal din România. Îi urez succes să demonstreze tot ceea ce ne-a spus aici în țară, chit că FC Steaua nu va mai exista!
Eu unul o să fiu un suporter anti echipa armatei cum s-o numi ea, iar toți Steliștii din România aflați că în momentul în care FC Steaua nu mai joacă în Liga I, sau este obligată să-și schimbe denumirea fiindcă așa vrea armata, Echipa de fotbal STEAUA a încetat să mai existe. PUNCT. Nu am simpatii pentru domnul George Becali, dar conform preluarii de la armata (ca instituție a statului) Steaua a continuat tradiția clubului, a jucat în Liga I din România, în cupa României, în cupele europene ! Ceea ce se întâmplă acum este o acțiune concentrată împotriva domnului Becali, din care are de suferit cel mai titrat club din România, care dacă, cum aud că se va întâmpla va dispărea, chiar dacă CSA Steaua, club al armatei va începe din nou (din NOU!) să joace în vreo formă de competiție organizată de FRF sau LPF! Pentru mine echipa Steaua nu va mai exista niciodată și cred că și pentru acei suporteri care au mirosit despre ce se întâmplă în România. Mulți, nu mai vor veni pe stadioane, poate doar nepoții să facă acest lucru, dar la cum merg treburile cu legile din țara noastră în privința sportului, slabe speranțe! Sunt profund uimit cum nici o instituție a statului nu s-a implicat și nu a cerut o anchetă care să stabilească un verdict absolut corect așa cum s-a implicat spre exemplu în schimbul de terenuri dintre armată și George Becali, de acum mai bine de 22 de ani, verdict care a dus la condamnarea lui Becali și a unui general de armata fost și ministru... Este clar ca lumina zil
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Fratilor de la Armata,cata mai este cand erau militarii in termen se putea tine echipa dar acum nimeni nu mai cotizeaza pentru Steaua. Treziti-va la realitate domnule Talpan nu faceti jocul gruparilor care vor distrugerea singurei echipe care nu are probleme financiare. Daca voi sunteti in stare sa tineti Steaua de astazi asa cum o tine Becali luati-O daca nu nu . Noi fanii Stelei care o stim de ani de zile la o adica strangem bani si va dam pretentiile financiare pe care le aveti si sa nu mai auzim de voi.Ganditiva bine ca istoria va va judeca si atunci pe unde o sa scoateti camasa?
„Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.” — Heinrich Heine
Idei putine si fixe, exprimate stereotip ca un gramofon stricat. Esti praf si putin ***... ***.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Da exista o singura Steaua din 1947 pana azi. Infiintata in 1947 si juridic exista si azi. Fotbal a jucat 1947-2003 si reincepe in 2017. Mai exista si o echipa infiintata in 2003 care a folosit ilegal marca STEAUA, are de plata 37 de milioane prejudiciu.
Te inseli, nu vei mai avea niciodata o Steaua, iti garantez eu! Daca nu ma crezi, intreaba rapidistii si o sa-ti spuna ei ce Rapid mai au acum. Dar poate ca e mai bine asa...
Exista o singura STEAUA din 1947 pana azi. Restul e tralala.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.