Alte știri din fotbal
A evoluat cu Raul sau Huntelaar, dar Marica spune că a jucat cu un român mai talentat decât cei doi: „Jucător de top!”
0
Cutremur la CFR Cluj! Nu mai suportă haosul de la club și e gata să semneze cu altă echipă din Superligă
1
Pe cine ar fi pus MM Stoica antrenor la FCSB: „Dacă Federația ne respecta...”
2
Proces intern la FCSB! Jucătorul și-a luat avocat și contestă decizia: „El asta susține”
0
Știri din fotbal internațional
Infantino a încercat să îi adune pe reprezentanții Israelului și Palestinei, dar a ieșit scandal: „Noi suferim”
0
Unai Emery, furios după Nottingham Forest - Aston Villa: „Putea să-i rupă glezna!”
0
Opinie tranșantă despre Chivu după aproape un an la Inter: „E talentat, dar...”
0
Decizie finală! » Până când rămâne Hansi Flick la Barcelona
0
Lifestyle
Florin Prunea are de 15 ani o amantă, soția îl desființează: „Să-i fie rușine, nu e un bărbat divorțat! Ce învață copiii de la el?”
0
Andreea Hanca a atras toate privirile la Liga Liceelor » Motivul apariției neașteptate în Polivalentă
3
Jucătoarea de tenis care a pozat în Playboy divorțează după 16 ani: „Diferențe ireconciliabile”
10
Transformarea incredibilă a Larissei, modelul care a „înnebunit” lumea fotbalului la CM 2010 » Cum arată la 41 de ani
0
Ștefan, bărbatul din Brașov care a murit acasă după ce s-a prezentat la UPU ...
Libertatea
Escaladare majoră: după Germania, Trump amenință că ar putea retrage trupe ...
Adevărul
Era idolul lui Dobrin! Cine a fost misteriosul Pericle Valeca, fotbalistul ...
GSP SPECIAL
Sancțiunea CNA în cazul Realitatea Plus, întoarsă „din pix” de judecători. ...
Libertatea
se pare ca uitasi cine va infiintara....si cu mult inaintea celor 2 echipe socialiste! :D sa nu mai spun de metodele ceausiste(pe care le tot puneti in carca stelei si a lui dinamo) la care a apelat si ...nea georgica, primul vostru patron dupa revolutie! cum era vb aia..."la timpuri noi....tot noi cu ale noastre metode!" :)) ma repet, e greu cu obiectivitatea... ;)
:-)))))))))))))))))) Până și acolo au umblat cu mîța-n sac!
Aia era selecționata României (Socialiste!) numărul 1. Apoi, exista selecționata României (Socialiste!) numărul 2, zisă Dinamo. Uneori, cam o dată pe cincinal, se schimbau cu numerele. Atât.
A fost una dintre cele mai plictisitoare finale de Cupa Campionilor... Steaua s-a aparat 120 de minute eroic iar Duckadam a fost SENZATIONAL la penalty-uri, aparand toate cele 4 executate de jucatorii Barcelonei !! Dar e la fel de adevarat ca Steaua nu putea aborda tactica jocului de la egal la egal cu Barcelona, altfel ar fi pierdut la scor, asa cum a facut-o 3 ani mai tarziu cu Milan-ul lui Gullit, Reijkaard si Van Basten, 0-4 !! Steaua a facut toti romanii bucurosi atunci, am iesit pe strazi cu drapelele romanesti in maini, am cantat si am dansat pana tarziu... Lucruri care nu se pot uita niciodata!!
Este adevarat ce spui tu. Dar gandeste-te ca multi dintre stelisti prefera sa ironizeze si sa-si bata joc de celelalte echipe in loc sa se bucure de acea cupa,sa nu mai spun de celelalte trofee. Asta este si mai trist...
daca tu...scuze, nu stiu cati ani ai si ce prinsesi din fotbalul/viata de atunci si cel/cea de acum...ma repet...DACA TU POTI SPUNE CU MANA PE INIMA CA ACEL SUCCES E DUBIOS...in functie de varsta ta iti dau si explicatia raspunsului tau!
Echipa era romaneasca, nimic de zis, dar era si ceauseasca, si inca in cel mai inalt grad. Iar cand esti bombardat zi de zi cu acel succes dubios, ce nu are nici in clin nici in maneca cu actuala echipa ori cu suporterii ei, ar insemna ca aplauzi acele realitati. Cu tot respectul pentru marii jucatori ai acelei formatii ( de la Duckadam si Lacatus pana la Iordanescu) plus bravura dlui Jenei, a se slabi cu resorturile patriotarde, mai ales de obedienta comunista! Ca si cum le-am multumi lu' alde Ilie si Valentin Ceausescu, ori chiar Impuscatului: nu va e rusine?
Ceasul ca ceasul, intalnirea de la Atena a rezolvat treaba. Valentin, Vautrot, Vardinoianis. Asta a fost filiera succesului. Plus o Barcelona foarte ghinionista.
se fac aproape 3 decenii de la acel succes al ROMANIEI, iar frustratii, cu ale lor dureri, parca se inmultesc cu fiecare an ce trece! nu am inteles, si nici nu cred ca am sa pot intelege vreodata, de unde atata inversunare, rautate, lipsa de logica in a contesta acel succes, meritele acelei ECHIPE ROMANESTI...dar , pe undeva, se explica..cand ne uitam cum suporterii unor echipe se bucura mai mult la esecurile celei adverse(in special una e "iubita" maxim, cand mai sufera vreun esec) decat la succesele propriilor favoriti. desi steaua nu le da foarte multe momente de bucurie, chiar si putinele esecuri ale stelei tot sunt mai numeorase decat succesele propriilor echipe...trist!
acum ai inteles,raton avòrtat ?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.