FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - SEPSI 2-2

ASTRA - SEPSI 2-2. Leo Grozavu a răbufnit la finalul partidei: „Mi s-a pus pumnul în gură! Eu doar am pus o întrebare”

Leo Grozavu, antrenor Sepsi OSK

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 septembrie 2020 20:58 / Actualizat luni, 14 septembrie 2020 11:53

Leo Grozavu (53 de ani), antrenorul lui Sepsi OSK, a comentat remiza obținută de echipa sa pe terenul Astrei Giurgiu, scor 2-2.

Golul de 2-1, marcat de Astra în startul reprizei secunde, l-a nemulțumit pe Grozavu.

„Am fost răsplătiți până la urmă, am fost echipa care și-a dorit mai mult să atace și să câștige jocul, chiar dacă nu a fost să fie. Facem și greșeli, dar asta este. Suntem obișnuiți, noi avem talent să primim gol la primele 15 minute sau primele 5 minute în a doua repriză. Am spus, am discutat la pauză foarte mult vizavi de lucrurile astea, să fim foarte atenți la începutul de joc, dar asta e”, a declarat Grozavu la TV Telekom Sport.

Grozavu: „Când arbitrii greșesc, nu se întâmplă nimic”

Avertizat de brigada de arbitri condusă de Iulian Călin, Grozavu a răbufnit: „Pe mine mă deranjează un singur lucru: fără să poți comunica cu cineva este imposibil să te prezinți la o partidă. Fără să spun nimic am primit iar un cartonaș galben. Atâtea cartonașe galbene și eliminări câte sunt în România cred că nu se dau în niciun campionat din Europa. Oaspeții primesc cartonaș, gazdele primesc cartonaș, la fel oamenii de pe bancă și din tribună, mai avem puțin și jucăm în afara stadionului

Nu mi se pare normal, nu a fost o partidă care să ceară atât de multe avertismente pe margine. Eu doar am pus o întrebare, nu mi s-a atras atenția, mi s-a dat direct cartonaș galben, mi s-a pus pumnul în gură. Când antrenorii greșesc, pleacă acasă. Când jucătorii greșesc, sunt eliminați. Când arbitrii greșesc, nu se întâmplă nimic. Aici e problema”.