FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - STEAUA 1-1

Banderole trădate » Căpitanii din derby au fost cei mai slabi jucători

Articol de GSP - Publicat luni, 30 aprilie 2012 00:00 / Actualizat luni, 30 aprilie 2012 11:45

Rapid şi Steaua au remizat aseară, scor 1-1, căpitanii celor două formaţii fiind principalii vinovaţi la fazele în care echipa lor a primit gol. Antonio a luat nota 3 în Gazeta Sporturilor de astăzi, în timp ce Bourceanu a fost "răsplătit" cu un 4

Marcos Antonio (28 de ani) şi Alexandru Bourceanu (27 de ani) au fost cei mai slabi jucători de pe teren în partida din Giuleşti. Aceştia s-au întrecut în gafe, care pînă la urmă s-au dovedit a fi decisive pentru deznodămîntul partidei.

Căpitanul giuleştenilor a respins greşit la golul prin care Tănase deschidea scorul (29). Tatu a centrat din partea dreaptă, iar Marcos a deviat greşit, pînă la Tănase, iar acesta nu l-a iertat pe Coman. Acelaşi Antonio a fost pe cale să "o comită" din nou, în minutul 38, cînd a degajat o minge în acelaşi Tatu, însă mingea ajunsă la Mihai Costea nu a fost transformată în gol. VIDEO RAPID-STEAUA 1-1

Bourceanu a pierdut un balon la jumătatea terenului în faţa lui Alexa, mingea a ajuns la Nicolae Grigore şi acesta a readus egalitatea pe tabelă, la doar patru minute după reuşita lui Tănase (33). Bourceanu s-a mai făcut o dată de rîs, în repriza a doua, cînd s-a dus să execute un corner din partea dreaptă, însă a alunecat şi a trimis mingea în aut de poartă, spre deliciul rapidiştilor.

Rapid şi Steaua au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida de aseară, din Giuleşti.