FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CSU CRAIOVA 2-2

Becali a fost fanul lui Dinamo, dar nu o vrea în play-off: "M-am bucurat de parcă a marcat Steaua" » Atac la CFR Cluj: "Cum să câștige ungurii campionatul?!"

Articol de GSP - Publicat luni, 05 februarie 2018 11:31

Gigi Becali, patronul FCSB, a dezvăluit că s-a bucurat la golul egalizator marcat de Dinamo în finalul meciului cu CSU Craiova, 2-2, dar a spus că nu vrea ca echipa alb-roșie să se califice în play-off. În plus, a avut un nou derapaj la adresa celor de la CFR Cluj.

"Când a dat gol Dinamo m-am bucurat ca și cum ar fi marcat Steaua. După acel gol, aveam emoții la fiecare fază. Eu voiam egal la acel meci. Bine, putea să câștige și Craiova. Orice era bine, dar să nu câștige Dinamo.

Eu nu vreau Dinamo în play-off. E mai frumos cu Dinamo, dar nu vreau. Că o să vină dinamoviștii și o spună că au zis fanii că nu o vor pe Steaua campioană și au pus presiune. 

Și Miriuță e ungur. Cum să țină ungurii cu românul? Miriuță a jucat pentru Ungaria.
E ordin de zi, de la Orban (n.r. premierul Ungariei), ca CFR să ia campionatul în anul centenarului României. CFR este echipă ungurească. E rușinos să câștige ungurii în anul centenarului și de aceea mă lupt așa tare", a spus Gigi Becali la Pro X.

Citește și: Final nebun de sezon! Luptă incendiară pentru locurile de play-off » Cum arată ultimele etape

Citește și:
FCSB - Csikszereda: un singur șut pe poartă în repriza a doua în dreptul campioanei
Superliga
FCSB - Csikszereda: un singur șut pe poartă în repriza a doua în dreptul campioanei
„Zâmbește și Chivu” » Italienii s-au convins de român » Notele, după Cremonese - Inter 0-2
Campionate
„Zâmbește și Chivu” » Italienii s-au convins de român » Notele, după Cremonese - Inter 0-2
Revoltă prin ninsoare: mutările tactice ale lui Gigi Becali, contestate în văzul lumii pe Arenă + „Yeti” de la „oficială”
Superliga
Revoltă prin ninsoare: mutările tactice ale lui Gigi Becali, contestate în văzul lumii pe Arenă + „Yeti” de la „oficială”
Notele englezilor pentru Radu Drăgușin, integralist în Tottenham - Manchester City: „Fix așa a părut!”
Stranieri
Notele englezilor pentru Radu Drăgușin, integralist în Tottenham - Manchester City: „Fix așa a părut!”
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Profit.ro
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (49)
dinamo_fan
dinamo_fan  •  05 Februarie 2018, 13:57

oricine spunea fraza asta pe gsp era cenzurat ca era comentariu rasist. doar stapanul redactiei are voie sa o spuna clar si tare.

catalynn
catalynn  •  05 Februarie 2018, 13:52

Din partea mea sa castige oricare, ma interseaza putin spre deloc ca sunt unguri, câini, olteni etc, doar putinari fcsbisti sa nu fie!

205385333245464
Livi Andrei  •  05 Februarie 2018, 13:54

Dar de ce sa nu castige "ungurii" care sunt de zece ori mai romani decat bisnitarii machedoni si gasca lor de manelisti puscariasi?!

Vezi toate comentariile (49)
Comentează