FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - DINAMO

Storck, după debutul cu victorie la Sepsi: „Suntem departe de ce trebuie” + Ce l-a nemulțumit pe neamț

Bernd Storck/ foto: Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat luni, 04 decembrie 2023 22:39 / Actualizat luni, 04 decembrie 2023 23:19

Sepsi - Dinamo 2-1. Bernd Storck, antrenorul covăsnenilor, a debutat cu victorie pe banca noii sale echipe și a fost mulțumit, în mare, de ce a văzut.

Tehnicianul german a avut și o nemulțumire însă. Crede că Dinamo și-a creat prea multe ocazii în repriza a doua, când Sepsi avea 2-0 pe tabelă grație „dublei” lui Marius Ștefănescu.

Nicolescu a „explodat” după Sepsi - Dinamo: „E o rușine, își fac de râs meseria! Nu mai pot!”
Sepsi - Dinamo

Ce a declarat Bernd Storck, după Sepsi - Dinamo 2-1

„Organizarea a fost bună, în prima repriză am avut și ocazii. Dinamo a făcut 4 schimbări în repriza a doua. S-a apărat și mai bine. Noi suntem departe de ce trebuie, le-am dat șanse să marcheze. Cel mai important e că am plecat cu 3 puncte la acest drum. Toți jucătorii au vrut să facă un meci bun.

Echipa a fost motivată, dar trebuie să vorbim despre modul în care ne-am creat singuri probleme. Vom face mult mai bine în viitor.

O să încerc să văd și ceilalți jucători, care au fost folosiți mai puțin, la meciul din Cupa României (n.r. - cu Petrolul). SuperLiga e un campionat bun, competitiv, am apucat să văd câteva meciuri. România s-a calificat după 8 ani la Campionatul European, e un semn bun”, a spus Storck după meci, la Orange Sport.

VIDEO cu golul superb marcat de Marius Ștefănescu

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni