FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - BOTOȘANI 0-1

Poli Iași - FC Botoșani 0-1. VIDEO FC Botoșani, victorie dramatică în derby-ul Moldovei! Golul victoriei a fost marcat în ultimele minute

Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat luni, 18 ianuarie 2021 19:00 / Actualizat luni, 18 ianuarie 2021 19:05

FC Botoșani s-a impus dramatic  în derby-ul cu Poli Iași, 1-0, în etapa a 17- din Liga 1

Vezi programul și rezultatele etapei a 17-a din Liga 1

Prima repriză a fost una echilibrată, cu faze la ambele porți. În minutul 47, Mihai Roman a șutat violent, din mijlocul careului, dar portarul Laurențiu Brănescu a respins foarte bine. La faza următoare, Calcan a pătruns și a centrat în careu, dar Popadiuc a reluat peste poartă, de la 6 metri.

FC Botoșani, gol dramatic în ultimul minut

După pauză, Poli Iași  scăzut turația și nu a putut pune probleme rivalelor, în timp ce Botoșani a încercat să aibă posesia și să găsească golul victoriei. Elevii lui Marius Croitoru au obținut cele trei puncte în minutul 90.  După o fază încâlcită în careul ieșenilor, albanezul Realdo Fili a trimis mingea în poarta lui Brănescu, din 3 metri, stabilind scorul final.