FOTBAL  »  Superliga  »  BOTOȘANI - VOLUNTARI 1-1

VIDEO + FOTO Botoșani - Voluntari 1-1 » Ilfovenii urcă pe 3 în Liga 1, după un nou meci stricat de arbitraj! Clasamentul ACUM

Botoșani - Voluntari, în etapa #17, live +11   FOTO
Botoșani - Voluntari, în etapa #17, live

Articol de - Publicat duminica, 28 noiembrie 2021 19:27 / Actualizat duminica, 28 noiembrie 2021 19:28

FC Botoșani și FC Voluntari au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 17 din Liga 1.

FC Botoșani și FC Voluntari sunt două candidate serioase la locurile de play-off. Meciul direct, disputat în fața unei audiențe de aproximativ 900 de spectatori, a început domol, cu o perioadă lungă de tatonare. A fost dinamitat de golul lui Vadim Rață, din minutul 35. Fotbalistul ilfovenilor a săltat mingea peste Papp, după o pasă perfectă a lui Marcelo Lopes.

FC Botoșani - FC Voluntari, remiză în runda cu numărul 17 din Liga 1

Botoșani a trecut apoi într-un control aproape total. Egalarea a venit imediat după pauză, când Edjouma s-a înălțat peste Nemec și peste restul apărătorilor adverși. A reluat imparabil cu capul.

Elanul gazdelor a fost tăiat în minutul 77. Tîrcoveanu a fost eliminat pentru al doilea cartonaș galben. Primul a fost primit pentru o simulare în careu, la o fază în care Radu Petrescu ar fi trebuit să dicteze penalty.

Eroare în Botoșani - Voluntari » În loc de penalty, a dat „galben” pentru simulare, apoi l-a eliminat!
FC Botoșani - FC Voluntari 1-1

FC Botoșani și FC Voluntari, pe locuri de play-off în Liga 1

FINAL: Botoșani - Voluntari 1-1

Botoșani - Voluntari, echipe de start

BOTOȘANI: Pap - Braun, Racovițan, Dawa, Șeroni - Papa, Edjouma, Țigănașu - Kage, Ongenda, M. Roman I
REZERVE: M. Contra, Petkovski, D. Croitoru, Sila, Ed. Florescu, Fili, Souza, Dragu, Tîrcoveanu
ANTRENOR: Marius Croitoru

VOLUNTARI: M. Popa - Ricardinho, Tamaș, Meleke, Miranda - Rață, Droppa, I. Gheorghe - Cr. Costin, Nemec, Marcelo
REZERVE: Râmniceanu, C. Achim, Al. Ilie, Al. Vlad, L. Fulop, Tavares, N. Roșu, Golan, Angelov
ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Stadion: Municipal (Botoşani)
Arbitru: Petrescu Radu (Bucureşti) / A1: Marinescu Vasile (Bucureşti), A2: Marica Mihai Marius (Bistriţa)

Declarațiile lui Andrei Tîrcoveanu

Trică și-a desființat jucătorii în direct: „Zburați la voi în țară, avioanele sunt pregătite! Cine nu dă 100% pleacă!”

Dezvăluiri din vestiarul FCSB » Antrenorul cerut de jucători, după plecarea lui Edi Iordănescu: „Toți, la unison!”