FOTBAL  »  Superliga  »  BOTOȘANI - FCU CRAIOVA

FOTO Arbitrul Cătălin Popa n-a văzut un penalty evident în FC Botoșani - FCU Craiova

În minutul 7, italianul Andrea Compagno a primit o pasă de la Negru, a preluat în interiorul careului advers, a împins mingea, apoi a fost busculat evident de Alexandru Țigănașu.

Articol de GSP - Publicat luni, 25 aprilie 2022 15:56 / Actualizat luni, 25 aprilie 2022 16:16

Brigada condusă de Cătălin Popa nu a dictat o lovitură de 11 metri pentru FCU Craiova, în minutul 7 al deplasării de la Botoșani, la scorul de 0-0.

În minutul 7, italianul Andrea Compagno a primit o pasă de la Negru, a preluat în interiorul careului celor de la FC Botoșani, a împins mingea, apoi a fost busculat evident de Alexandru Țigănașu.

Cum a reacționat Dan Petrescu când a aflat că Istvan Kovacs va arbitra o semifinală de Champions League
ARBITRAJ

Fundașul lateral al gazdelor a avut o intrare întârziată, direct în șoldul atacantului de la FCU Craiova, fără vreo șansă să ajungă la minge.

Arbitrul Cătălin Popa n-a văzut un penalty evident în FC Botoșani - FCU Craiova

Penalty nedat în FC Botoșani - FCU Craiova

„Centralul” Cătălin Popa a ratat momentul și a lăsat jocul să meargă. Asistentul Avram Valentin a fost și el excelent plasat, dar nu a intervenit.

Andrea Compagno și-a îndreptat atenția spre Avram și a cerut explicații, în timp ce restul colegilor protestau, fără succes, în jurul lui Popa.

FOTO FC Voluntari contestă faza golului marcat de CFR Cluj » Ce acuză Ciobotariu și Armaș