Comentarii (8)
alex_t
alex_t  •  01 Aprilie 2026, 23:30

astia sunt in pom de atatia ani cu banii si in special cu transferurile si daca nu venea muresan,, se batea la retrogradare in playout.... iar sucu aduce la rapid de la ei directorul sportiv si scouterul sef. sa-mi fie cu iertare, am crezut ca unii pe la rapid isi bat joc de banii lu sucu dar aparent e chiar el... trebuie sa iti patineze o rotita sa iei asa decizii... dar eu gasca ca ma mir de asta cand sucu l-a adus el pe pederzolli sa frece biroul :))) rapidisti, sa nu aveti prea mari asteptari de la sucu sa faca transferuri de top si sa ia titlul ca vor fi transferuri esuate si vor vinde ce e mai bun sa acopere gaurile. asa va fi an de an, locurile 5-6 ca acolo la birouri e incompetenta crasa

Delia222
Delia222  •  01 Aprilie 2026, 23:16

Nelu Varga are niste momente dupa niste infrangeri, mai ales in Europa, cand are momente de impulsivitate, probabil alimentata si de cei din jur, cand se apuca sa ia jucatori matusalemici pe salarii babane, nu se uita la comisioane si e prostit ca face o echipa de Champions League. Vin aceia 3-4 jucatori adusi astfel, daca prind un antrenor ca Petrescu, nu joaca, ii si spune, ce sa fac cu ei? Iar dupa 5-6 luni vine reculul, cand se aduna lunile de neplata. Nu e bun sa isi gestioneze clubul, ma indoiesc ca in afaceri stă mai bine. Dovada ca la Cluj a fost executat silit de doua imobile. E ca si cum intr-o familie, ai un buget, dar nu iti platesti factura la gaz ca e prea mare si iti spui ca o platesti luna viitoare. Luna viitoare iti vine mai mare, practic imposibil de achitat. Ce faci, te apuci sa iei imprumut, poate cu dobanda? Sa iti platesti facturile? De asta am mai spus-o aici, poate Nelu Varga nu e omul potrivit sa fie patron de club, mai ales de amplitudinea CFR-ului unde sunt costuri mari, a avut si niste manageri sportivi si un presedinte pus pe capatuiala, smecheri, care sub pretextul ca nu isi luau salariul, isi luau comisioane mari de la impresari. Daca ar apuca impresarii sa vorbeasca, cred ca Balaj, Zamfir, Mara sau Bilasco nu ar mai fi angajati de niciun club, cu siguranță.

RockyIV
RockyIV  •  01 Aprilie 2026, 22:58

Dezastru-nedezastru, CFR e in playoff! Spre deosebire de alții! E chiar in luptă pentru titlu! Și ce as mai râde să ia și campionatul!

CostelushM
CostelushM  •  01 Aprilie 2026, 22:56

Și totuși de unde vin banii la CFR? Nu poți să rostogolești niste datorii atât de mult timp daca nu ai și ceva bani de cheltuit.

alex030365
alex030365  •  01 Aprilie 2026, 22:52

Varga seamănă cu Ceaușescu

Tamango1984
Tamango1984  •  01 Aprilie 2026, 22:44

Au avut și pe 30 mil. € datorii la un moment dat.

anaconda
anaconda  •  01 Aprilie 2026, 22:39

F A L I M E N T

blackseacoast
blackseacoast  •  01 Aprilie 2026, 22:08

Cum e mai bine, proști cu bani sau fără bani....?!

Comentează