FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC ARGEȘ

VIDEO+FOTO CFR Cluj, ajutată din nou de același jucător de la Argeș: eroare imensă în Gruia!

CFR Cluj - FC Argeș. Campioana a deschis scorul în minutul 23, după o eroare imensă a lui Joao Miguel (28 de ani), stoperul piteștenilor, gafeur și la precedenta întâlnire directă. +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 04 aprilie 2022 21:45 / Actualizat luni, 04 aprilie 2022 22:01

După un start echilibrat de partidă, Gabriel Debeljuh a profitat de cadoul primit de la Miguel și a marcat.

Dan Petrescu și-a stabilit viitorul » Anunț tranșant despre plecarea de la CFR Cluj: „Dacă nu câștigi campionatul, ești în pericol!”
CFR CLUJ

Miguel, gafă imensă în CFR Cluj - FC Argeș

Ce s-a întâmplat? Ișfan a pasat în centru, la Miguel, iar fundașul central a încercat să continue simplu, „acasă”. Nu s-a uitat însă, iar Debeljuh, pe fază, a interceptat balonul, l-a fentat din preluare pe Greab și a marcat cu o execuție la colțul scurt.

+1 FOTO

Miguel a mai ajutat-o o dată pe CFR Cluj

Precedenta întâlnire directă, din sezonul regulat, a fost decisă de gafa aceluiași Joao Miguel. În minutul 72, la 0-0, Miguel a ratat total intervenția la minge, lăsându-l pe Debeljuh singur cu Greab. Croatul a finalizat fără emoții, aducând 3 puncte „feroviarilor”.

Miguel a comis-o și pe 19 decembrie 2021 (CFR Cluj - FC Argeș 1-0)

Joao Miguel a ajuns în România în iulie 2021, de la Mafra (liga a doua din Portugalia).