FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC BOTOȘANI

Penalty neacordat în CFR Cluj - FC Botoșani! Continuă greșelile în Liga 1

În minutul 17 al meciului CFR Cluj - FC Botoșani, la 0-0, „feroviarii” ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de pedeapsă.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 aprilie 2021 19:36 / Actualizat miercuri, 28 aprilie 2021 21:00

În careul moldovenilor, Christopher Braun a comis două „infracțiuni”: a oprit mingea cu brațul drept și l-a călcat, ușor, pe coapsă pe Ciprian Deac, „decarul” gazdelor.

„Centralul” întâlnirii, Horia Mladinovici, a lăsat jocul să continue. Greșit, CFR trebuia să primească penalty.

Citește mai multe știri din Liga 1:

Două erori flagrante de arbitraj în prima repriză din Sepsi - Clinceni
Sepsi - Clinceni 1-0
CFR Cluj - FC Botoșani 2-0 » „Rooney” o detronează pe FCSB în 3 minute! Noul clasament din play-off
CFR CLUJ - FC BOTOȘANI 2-0

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”