FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB 1-1

CFR CLUJ - FCSB 1-1 // Florinel Coman a găsit explicația pentru căderea din repriza secundă: "Nu mai puteam!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 septembrie 2018 22:56

CFR Cluj și FCSB au terminat la egalitate, scor 1-1, la fel cum s-a întâmplat și în toate cele 4 meciuri disputate pe parcursul campionatului trecut. Roș-albaștrii au condus la pauză (Coman 24), dar CFR a dominat autoritar repriza secundă și a reușit să egaleze în minutul 48, prin Țucudean.

Florinel Coman, marcatorul golului roș-albaștrilor, crede că FCSB a cedat inițiativa în repriza secundă din cauza oboselii acumulate de jucătorii care au fost prezenți la loturile naționale.

"După părerea mea, e un rezultat echitabil într-o deplasare foarte grea. Puteam să câștigăm, am ratat o ocazie mare în prima repriză. Cred că am căzut fizic în repriza a doua, s-a adunat oboseala. Am avut meciuri la loturile naționale, cred că a fost vorba de oboseală. De asta am fost schimbat, nu mai puteam, mi s-au pus crampe la gambă, chiar nu puteam.

După ce am marcat primul gol, trebuia să încercăm să-l marcăm pe al doilea pentru a încerca să rezolvăm meciul", a declarat Florinel Coman, la Look Sport.