FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB 1-1

CFR CLUJ - FCSB 1-1 // Nicolae Dică s-a supărat pe jucători: "Nu-mi explic de ce se întâmplă mereu asta"

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 septembrie 2018 22:55

CFR Cluj și FCSB au terminat la egalitate, scor 1-1, la fel cum s-a întâmplat și în toate cele 4 meciuri disputate pe parcursul campionatului trecut.  Roș-albaștrii au condus la pauză (Coman 24), dar CFR a dominat autoritar repriza secundă și a reușit să egaleze în minutul 48, prin Țucudean.

Nicolae Dică, tehnicianul roș-albaștrilor, a trasat concluziile după remiza din Gruia și a fost extrem de dezamăgit de faptul că echipa sa încasat un nou gol din fază fixă.

"Ne pare rău că nu am câștigat. Am făcut o primă repriză bună, am și marcat, am avut și alte ocazii. Am avut un joc mai consistent în prima repriză, am avut și posesie. Puteam să marcăm și golul doi în prima repriză. În schimb, CFR ne-a dat iar gol din fază fixă în repriza secundă. Am încercat să marcăm din nou, dar cei de la CFR au pus presiune, au făcut presing sus. L-am introdus pe Ovidiu Popescu, am văzut că avem probleme pe fază defensivă.

E bine că nu am pierdut, că suntem pe primul loc și că am luat un punct în duelul cu CFR, contracandidaa la titlu și o echipă foarte bună. Nu înțeleg, nu pot să-mi explic de ce primim iar gol din fază fixă, de ce nu putem să luăm bine oamenii în marcaj. Ar trebui să fim mult mai atenți la aceste faze fixe. Nu suntem concentrați la aceste faxe fixe, vom lucra în continuare la antrenamente.

Doresc mai mult de la jucătorii mei. Azi au avut atitudine, au fost uniți, dar nu analizez acum fiecare jucător în parte", a declarat Nicolae Dică, la TV Telekom Sport.

"Florinel Coman mi-a cerut schimbare din minutul 55, mi-a spus că avea crampe. Eu am forțat și l-am mai lăsat pe teren"

21:00 Viitorul - AFC Hermannstadt

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”