FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - HOLSTEIN KIEL 1-2

CFR CLUJ - HOLSTEIN KIEL 1-2 // VIDEO Campioana a pierdut primul amical al anului » George Țucudean a revenit pe teren

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 ianuarie 2020 17:17

CFR Cluj a pierdut primul meci amical al anului, scor 1-2, cu Holstein Kiel, locul 10 în liga secundă din Germania.

Dan Petrescu a tratat serios primul test al iernii și a trimis pe teren o formulă foarte apropiată de cea standard, dar fără succes. Golul campioanei a fost marcat de Billel Omrani, după o acțiune prelungită de atac. Atacantul francez a scăpat singur la 11 metri de poartă și a reluat pe lângă portarul advers.

Țucudean a revenit la CFR

Dan Petrescu l-a numit pe George Țucudean „cel mai important transfer al iernii”. Atacantul care își luase pauză din cauza unor probleme medicale a revenit astăzi pe teren. „Bursucul” l-a introdus în repriza secundă, în minutul 68, în locul lui Rondon.

+6 FOTO

CFR CLUJ - HOLSTEIN KIEL 1-2

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burcă, Camora - Djokovic, Bordeianu, Hoban - Deac, L. Traore, V. Costache
Rezerve: Vâtcă, Boli, Luis Aurelio, Cestor, Peteleu, Omrani, Itu, Sylla, Păun, Perreira, Rondon, Hindrich, Pașcanu, Butean, Petrila, Golofca, Dodi, Țucudean
Antrenor: Dan Petrescu

Kiel: Reimann – Neumann, Thesker, Wahl, van den Bergh – Meffert – Baku, Mühling, Özcan, Atanga – Reese.
Rezerve: Gelios, Todorovic, Khelifi, Hanslik, Eberwein, Lauberbach, Ignjovski, Porath, Fleckstein, Sterner, Pernot.

VIDEO // Prima repriză din CFR CLUJ - HOLSTEIN KIEL

VIDEO // A doua repriză din CFR CLUJ - HOLSTEIN KIEL

Vezi și:

CFR CLUJ // EXCLUSIV CFR Cluj riscă retrogradarea și eliminarea din Europa League! Datorie 90.000 de euro

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!