FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - UTA

CFR Cluj a cerut penalty în începutul reprizei secunde » Sorin Costreie a lăsat jocul să curgă

Billel Omrani reclamă un presupus henț +24   FOTO
Billel Omrani reclamă un presupus henț

Articol de GSP - Publicat marti, 08 februarie 2022 18:51 / Actualizat marti, 08 februarie 2022 19:02

CFR Cluj a solicitat o lovitură de la 11 metri în minutul 46 al meciului cu UTA.

În urma unui carambol în careul oaspeților, mingea a ajuns la Billel Omrani, introdus pe teren la pauză. Francezul a șutat, Idriz Batha a respins cu piciorul, iar balonul i-a revenit în braț după ce a ricoșat din același Omrani. Atacantul gazdelor a solicitat penalty, reclamând presupusul henț, dar „centralul” Sorin Costreie a fost impasibil.

Autocarul celor de la UTA, vandalizat la Cluj, înaintea meciului cu CFR » Prima reacție din tabăra arădenilor: „Nu îi putem învinovăți”