FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - SEPSI

CHINDIA - SEPSI 1-1 // VIDEO Egal la Ploiești, într-o atmosferă dezolantă cauzată de Coronavirus! Cum arată ACUM clasamentul

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 martie 2020 17:30

Chindia Târgoviște și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat, scor 1-1, în runda secundă din play-out.

Programul etapei #2 din play-out

Clasament play-out

Bradley Diallo a deschis scorul pentru gazde în minutul 27, cu o lovitură de cap plasată excelent la colțul lung. Covăsnenii au preluat frâiele partidei, iar egalarea a venit imediat după pauză, în minutul 47. Istvan Fulop a trimis de la 18 metri. Șutul său a fost deviat decisiv de un apărător.

Sepsi rămâne pe locul secund în play-out, cu 19 puncte, 5 mai puține decât ldierul Viitorul. Chindia este penultima, cu 14 puncte, la fel ca Academica Clinceni, dar cu un golaveraj mai slab. Pentru formația lui Viorel Moldovanu urmează o deplasare dificilă, la Dinamo, în timp ce Sepsi primește vizita lui Hermannstadt.

FINAL » Chindia - Sepsi 1-1

Live + Statistici

Echipele de start

Chindia: D.Moldovan - Martac, Piţian, Diallo, Corbu - Yameogo, Raţă, Bic, Şerban - Barbu, Berisha
Rezerve: Popescu, Benga, Florea, Dangubic, Dumitraşcu, Novac, Atănase. Antrenor: Viorel Moldovan

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Ştefan - Vaşvari, I.Fulop, Kovacs, Diaz - Carnat, Dumiter
Antrenor: Leo Grozavu.

Stadion: „Ilie Oană” (Ploiești)
Arbitru: Iulian Dima // A1: Bogdan Gheorghe; A2: Mihai Dragoș Iliescu

VEZI ȘI:

VIDEO S-a păcălit Bălgrădean? Dan Petrescu, anunț-SURPRIZĂ: „S-ar putea ca Arlauskis să nu plece”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!