Alte știri din fotbal
Primul „tricolor” care ia în calcul un pas în spate: „Nu mai știu nici eu ce sunt, fost sau actual căpitan”
2
Șumudică și-a vărsat nervii pe „tricolorul” lui Lucescu: „ZERO! A fost ceva de nedescris”
0
Turcia – România 1-0 » Cine a primit nota 4 în tabăra „tricoloră” + singurul om de „7”
3
Cu capul plecat, Răzvan Marin și-a luat „adio” de la un Campionat Mondial?!
1
Știri din fotbal internațional
Știm cele 4 finale ale barajelor pentru Campionatul Mondial » Slovacia - Kosovo, meci cu 7 goluri: următoarea adversară a României
8
Naționala clasată pe locul 204 în lume a obținut prima victorie după 532 de zile!
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
„Vreau să mor frumoasă”. Povestea Noeliei, tânăra de 25 de ani din Spania ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Dosarele X, varianta cu șină: primăria lui Robert Negoiță a trimis ...
Libertatea
Din pacate Marica are dreptate.
Marica e într-o goană ascunsă după imagine, care să-l propulseze la șefia FRF. Întâi să preia ca președinte un club (să zicem Farul, să zicem Dinamo), să activeze DIRECT în management, să demonstreze acolo câte parale îi poate pielea, să avem imaginea unei activități de (să zicem) 5 ani într-o funcție de conducere, să poată fi evaluată activitatea lui, să se construiască altsfel imaginea lui din fapte, nu din vorbe, și apoi să emită critici, să propună soluții și să se promoveze el însuși ca o soluție la problemele existente. Altfel schimbăm cancerul cu leucemia, ca să nu spun că schimbăm gripa cu cancerul.
"Jurnalist: E ceva imoral, nu ilegal. Mircea Sandu: - Nu imoral, e un pic infantil. El putea să facă și să nu știe nici vântul, nici pământul." Nivelul acesta de gandire si moralitate e necesar pentru a fi in fruntea FRF.
Marica are dreptate, toti vor sa se faca antrenori cand unii dintre ei ar putea deveni amanti feroce si purtatori de prosoape pe holurile hotelurilor...
Ca să faci management fie el și sportiv ai nevoie de școală dacă vrei să faci treaba asta profesionist așa cum scrie la fișa postului si se face in lumea civilizată, adică nu gen meme stoica portar la palat, postac pe fb, și agitator de galerie+expert tv(pt impostorii din presă) iar in general fotbaliștii și școala sunt precum două linii paralele, în schimb în antrenorat merge mai ușor execuți ordinele patronului, mai strigi focu la ei, mai raspunzi la un tlf de la lojă, dacă ești dat afară ajungi expert tv
Vina colectiva cu varianta neimplicarii celor dati deoparte de sistem ascunde de fapt adevaratii vinovati si a fost slagarul atat de iubit de comunisti. Atata timp cat toti am fost de vina refuzand sa ne implicam ce-am avut cu Ceausescu si cu comunismul?
Nostim ca si asta acuza oaia ca se lasa mancata de lup.
Posturile de prezentator de prosoape sunt ocupate deja. Ce să mai facă? Se fac antrenori....
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.