FOTBAL  »  Superliga  »  U CRAIOVA - POLI TIMIŞOARA, DUMINICĂ, ORA 22:00, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Timişoara smulge un punct Craiovei în ultimul minut

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 august 2010 00:00

Craiova nu reuşeşte să învinge pe Poli la revenirea pe Ion Oblemenco după un meci foarte echilibrat. Pentru olteni a marcat Alexandra Piţurcă în minutul 52, iar pentru timişoreni Ianis Zicu a adus egalitatea în minutele de prelungire.

După această partidă, Craiova acumulează două puncte şi vor întîlni etapa viitoare pe Astra Ploieşti, în timp ce Timişoara va juca pe teren propriu cu Victoria Brăneşti

Iată echipele de start:

Craiova: Lung Jr., Dănănae, V. Găman, Iliev, Ciucă, Prepeliţă, Dilevski, Lopes, Roman, Al. Piţurcă, M. Costea

Rezerve: Hotoboc, Bărboianu, Buşu, Dina, Firţulescu, Gîngioveanu, Stoianof

Poli Timişoara: Taborda, Sepsi, Cisovsky, Luchin, Scutaru, Curtean,  Alexa, Magera, Bourceanu, Goga, Axente

Rezerve: Pantilimon, Tameş, Mera, A. Popovici, I. Popovici, Contra, Zicu