FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - CEAHLĂUL 2-0

Concordia visează frumos! » Echipa lui Reghecampf a învins Ceahlăul cu 2-0

Articol de GSP - Publicat luni, 02 aprilie 2012 00:00 / Actualizat luni, 02 aprilie 2012 22:53

Concordia Chiajna se impune pe teren propriu în faţa Ceahlăului, scor 2-0, şi speră în continuare că va fi şi în sezonul următor în Liga 1.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

După o primă repriză ştearsă, Chiajna a preluat iniţiativa şi a reuşit să deschidă scorul prin Adi Popa I, după o fază excelentă creată de Ilie Iordache în minutul 72. Nemţenii nu s-au trezit după golul primit, iar trei minute mai tîrziu au scos din nou mingea din plasă, Adi Popa I servindu-l excelent pe Alex.

Elevii lui Reghecampf au tremurat însă în minutul 89, cînd nocturna stadionului a picat. Doar pentru 10 minute însă, iar jocul s-a putut relua. Cu victoria de azi, Chiajna face 24 de puncte şi e la numai un pas de Voinţa Sibiu, echipa aflată pe ultimul loc care asigură rămînerea în Liga 1.