FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CHIAJNA 1-0

Continuă tensiunile în echipa Stelei » Încă un jucător a avut o criză de nervi din cauza lui Reghe

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 august 2016 09:43

Steaua a câștigat cu greu meciul cu Chiajna, 1-0, grație unui gol marcat de Achim în minutul 78.

La 10 minute după startul reprizei secunde, Reghecampf a decis să-l schimbe pe Golubovici cu Tudorie. După ce a părăsit terenul, atacantul venit în vară de la CSMS Iaşi a avut o adevărată criză de nervi.

Atacantul s-a aşezat extrem de nervos pe banca de rezerve, după care a început să lovească cu pumnii în mânerele scaunului pe care stătea. Dan Popescu, care era chiar lângă el, s-a arătat extrem de mirat de reacţia acestuia şi a încercat să-l calmeze.

6
a fost nota primită de Golubovici din partea Gazetei Sporturilo

Scene identice și la Viitorul

Și Bourceanu a avut o reacție nervoasă la meciul Steaua - Viitorul, 3-1, din etapa trecută.

În minutul 48, la numai două minute de la reluarea jocului, a avut loc un moment tensionat. Antrenorul Stelei a făcut și a treia modificare, scoțându-l pe căpitanul Bourceanu și introducându-l pe Pintilii. Asta deși, la pauză, Reghecampf înlocuise deja doi jucători!

Bourceanu, care a avut o evoluție neutră, a fost extrem de nervos după momentul bizar și a plecat direct la vestiare.