FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

UPDATE Cornel Dinu, dezvăluiri despre situația de la Dinamo: „Acesta e adevărul înfiorător despre ce a făcut Negoiță!” » EXCLUSIV Ce spune fostul finanțator

Articol de - Publicat vineri, 18 decembrie 2020 16:14 / Actualizat vineri, 18 decembrie 2020 18:35

Cornel Dinu, fost antrenor și jucător la Dinamo, a vorbit despre situația la clubul alb-roșu și despre conducătorul echipei, Pablo Cortacero.

UPDATE 18:15 » Ionuț Negoiță a reacționat pentru GSP

Contactat de GSP.ro, Ionuț Negoiță a infirmat declarația lui Cornel Dinu despre acțiunile lui Dinamo.

Nu este adevărat! Este fals! Spaniolilor li s-au dat toate drepturile ca să nu aibă motive să nu își facă treaba”, a spus fostul finanțator al „câinilor”. 

Cornel Dinu despre situația de la Dinamo: „Negoiță e printre principalii vinovați!”

„Situația la Dinamo este cruntă! Asta, pe mine mă revoltă! Mă macină ce se întâmplă la Dinamo. Sunt prea multe lucruri ascunse, clare ca lumina zilei și care trebuiau prezentate. Să spună cineva «Terminați cu derbedeii ăștia! Sunt niște escroci». Unul dintre principalii vinovați este chiar acest vânzător (n.r- Ionuț Negoiță). Când au apărut Cortacero și Melero am întrebat și eu prin Spania. Craioveanu mi-a zis «Era casier, îmi dădea salariu. Nu au bani nici să treacă strada!». În martie s-a întâmplat asta. Totul a fost o imensă păcăleală, o inginerie. 

Contra a venit și a vorbit cu mine. Am discutat 3 ore între patru ochi și foarte puțin despre spanioli. Mi-a zis că nu știe cine e Cortacero și că îl știe pe Melero Marin, cu care a lucrat la Getafe. Problema care se pune este că el nu a avut nicio legătură cu Cortacero. El a fost pe relația cu Melero Marin”, a declarat Cornel Dinu în emisiunea „Liga Digi Sport”.

Cornel Dinu: „Șerdean este creatorul acestei inginerii de la Dinamo”

„Procurorul” a vorbit și despre președintele clubului, Dorin Șerdean, pe care îl consideră responsabil de situația nefericită în care se află clubul, din punct de vedere financiar.

„Șerdean sfida aseară într-o manieră infernală! Vorbea de educație, de cei 7 ani de acasă, de Cortacero...  Cum să am încredere în acest aducător de spanioli?

Fanii s-au gândit că scapă de dracul, dar nu și-au dat seama că vine fratele său, adică spaniolii. Aici e vorba de așa-zisele inginerii financiare, iar Șerdean este creatorul acestei inginerii. Coaforul care deținea acțiunile avea un capital de 200 de lei și s-a mărit la 2.400 de lei, prin venirea lui Cortacero. Investiție mare de tot... I s-au dat 72% din acțiuni, dar în postura de asociat administrator unic. Cu clauza că el nu poate să cedeze acțiuni fără acordul coaforului, adică al lui Negoiță. Ăsta este celălalt adevăr înfiorător de care s-a folosit Negoiță. E înfiorător ce a făcut Șerdean! A inventat această inginerie”, a adăugat fostul antrenor.

VIDEO Dorin Șerdean atacă fanii: „Cortacero a fost făcut în toate felurile! O să vă spun ce am găsit la Dinamo, mi-e rușine!”

Citește mai multe știri despre Dinamo: 

Dorin Șerdean, izgonit de suporteri de la stadion! Președintele lui Dinamo, înfuriat: „Vor suporta consecințele, e prea mult!”

EXCLUSIV Dinamo, decimată înaintea ultimului meci al anului! Starea lui Aleix Garcia și Ante Puljic + Vestea importantă primită de jucători: intră un salariu!

Citește și:
S-au aflat arbitrii pentru ultimele 16-imi de la Mondial: ce s-a decis în cazul lui Istvan Kovacs
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
S-au aflat arbitrii pentru ultimele 16-imi de la Mondial: ce s-a decis în cazul lui Istvan Kovacs
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a căsătorit la 25 de ani » Fiica fostului internațional s-a plâns în ziua nunții: „Au pătruns prin efracție”
Campionate
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a căsătorit la 25 de ani » Fiica fostului internațional s-a plâns în ziua nunții: „Au pătruns prin efracție”
Gigi Becali a anunțat DOUĂ transferuri la FCSB: „Plătesc un milion de euro!”
Superliga
Gigi Becali a anunțat DOUĂ transferuri la FCSB: „Plătesc un milion de euro!”
Emma Răducanu a apărut în cârje și alături de noul iubit după retragerea de la Wimbledon
Tenis
Emma Răducanu a apărut în cârje și alături de noul iubit după retragerea de la Wimbledon
Liderul segmentului de cafea instant din România mută fabrica din București și a făcut concedieri
Profit.ro
Liderul segmentului de cafea instant din România mută fabrica din București și a făcut concedieri
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Greu de imaginat cu ce se ocupă la 45 de ani Jeremie Njock, colosul camerunez care teroriza fundașii Diviziei A: „E grozav! Mi-a schimbat viața”

Apar noi probe despre Alessandro Bastoni în scandalul prostituatelor de lux: „Minora te vrea și are chef de distracție...”


Comentarii (35)
ares321
ares321  •  18 Decembrie 2020, 17:50
Postat de smdb pe 18 Decembrie 2020, 17:40

Cand propriii tai suporteri, care se dau socios, dau bani la club cu camata... ce te astepti de la un casier, cum zice Dinu, din Granada? :))) Hai cu falimentul odata, ca deja e rasuflata rau povestea asta..

Doar gigismul poate naste asemenea personaje grotesti, prostalai notorii.

sadikul
sadikul  •  18 Decembrie 2020, 17:58
Postat de ares321 pe 18 Decembrie 2020, 17:51

gigist extrem de prost,

cica au aparut si prosti 4K sau 4X4 culmea este ca toti tin cu fcsb =)))))))))))))))))))))))))))))

smdb
smdb  •  18 Decembrie 2020, 17:40

Cand propriii tai suporteri, care se dau socios, dau bani la club cu camata... ce te astepti de la un casier, cum zice Dinu, din Granada? :))) Hai cu falimentul odata, ca deja e rasuflata rau povestea asta..

Vezi toate comentariile (35)
Comentează