FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - DINAMO 0-0

Cornel Dinu: "Dinamo merita victoria azi, a avut ocaziile mai clare"

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 octombrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 29 octombrie 2011 23:35

Cornel Dinu, administratorul delegat al lui Dinamo, crede că echipa sa ar fi meritat victoria în partida cu U Cluj, încheiată cu scorul de 0-0.

"A fost un joc bun în care perioadele de dominare au alternat. U Cluj a condus jocul în prima repriză, după care jocul s-a echilibrat după minutul 30, iar în repriza a doua Dinamo a trecut la conducere. Dinamo merita în seara asta mai mult de un singur punct pentru că a avut ocazii mult mai clare decît U.

Prin minutul 70 s-a dictat un ofsaid inexistent văzut doar de tuşierul Popa. Ciobotariu a văzut excelent meciul şi a oprit raidurile Clujului după ce l-a retras pe Dănciulescu", a spus Cornel Dinu la Fanatik Show, la DigiSport.