Alte știri din fotbal
Noul transfer al lui Dinamo, primul interviu după ce a bătut palma cu Nicolescu: „Îmi pierdusem entuziasmul, simțeam că stagnez!” » Ce spune despre Kopic și cum s-a realizat mutarea
0
Mihai Stoica i-a răspuns conducătorului din Superliga: „E urât de face”
1
„Mi-a fost clar” » Robert Ilyeș a dezvăluit de ce a plecat de la Csikszereda, clubul-revelație din Superliga: „Le-am spus ce vreau”
1
Adrian Bumbescu, dus la spital după ce i s-a făcut rău la stadion » Ultimele informații
4
Știri din fotbal internațional
„Incredibil” » Cei mai buni jucători de la Aston Villa, reacții după trofeul așteptat patru decenii: „I-am pedepsit! Vom rămâne în istorie”
0
Panduru i-a demolat, după finala Europa League: „Niște amatori! De mult n-am văzut așa ceva”
0
Triumful lui Aston Villa din Europa League schimbă calculele în Premier League » Cum se poate califica locul 6 în Liga Campionilor
0
Mister Europa League! Unai Emery a rescris istoria după trofeul de la Istanbul
0
Lifestyle
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
10
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
Șantierele din București blochează traficul și enervează șoferii. Cum arată ...
Libertatea
Detalii despre uciderea fondatorului „Mango”: motivul pentru care ar fi ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Ce este gazoductul Puterea Siberiei 2 al cărui construcție ar costa 34 de ...
Libertatea
Dacă pe nea'cornel pot să-l înțeleg ca e partinitor (are o vârstă... și e parte din dinamo de atâția ani) și din respect pentru ceea ce a făcut în cariera sa pentru fotbal și pentru romania.. n-am să-l contrazic..... în schimb nu pot să înțeleg... haterii, suporterii, comentatorii, jurnaliștii... care pur și simplu refuza sa se uite la reluări... și stau sa se lamenteze!! Antebrațul drept a lui isma.. îl împinge atât cât trebuie pe man.. ca sa nu poată lovi mingea!! Asistentul vede din lateral și semnalizează.. PUNCT!!
Tov procuror Dinu aude zornăitul de pesos de prin căsuțele poștale din Luxemburg și Cipru și crede ca se poate lipi și el ca așa i-au promis los jefes ca dacă prestează bine va fi cooptat in conducere! Penibil vechiul milițian!
Furia și impotența îi face pe cățeii dinamoviști să-și piardă luciditatea. Se fac că uită că, la 2-0 pt Steaua, arbitrul a greșit grav în favoarea dinam0 acordându-le un penalty inventat. Cățeii au fost reintroduși în joc, era 2-0 pt steliști și urma 3-0 !
Radu Petrescu si Deaconu erau si cand Radu Petrescu nu dadea penalty clar la o calcare in careu a lui De Amorim-tot un meci cu Dinamo....cand in meciul care decidea campioana nu a dat 2 penaltyuri clare pentru Steaua contra Viitorului si tot Petrescu a fost arbitrul care nu a eliminat pe Gol din minutul 12...care a permis teatrul lui Gonzales....
Dinamo a fost net superioară, dar a fost văduvită, păgubită și distrusă de acest Radu Petrescu, un fost angajat al FRF din vremea lui Mircea Sandu și un tare apropiat al lui Deaconu «Brichetă», slujitorul comenzilor de vot ale Federației Române de Fotbal. Radu Petrescu nu are nicio scuză”
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Dacă dai penalty pentru Dinamo,dai și pentru Steaua.Gol trebuia eliminat lovitura cu cotul în gâtul lui Perianu. C.Dinu de când e ”oficial”la club a uitat să fie obiectiv.
Trebuie sa recunoastem ca arbitrajul a fost " catastrofal" , cum bine zice Craciunescu . Pe de alta parte , daca s-ar fi arbitrat corect (prin birouri) , Dinamo trebuia sa joace acum la matineu in divizia B . Dar na , "presiune , presiune , tipete ,tipete " , zici ca suntem in operele lui Caragiale , mon cher , zau asa . Din pix ! La fix!
Dinamo a fost net superioara la coate in gura ,injuraturi si la teatru ieftin...
Cum ziceau dinamovistii (oficialii): " daca iasiul le-a dat 5...". Vai de capul lor, nu vorbesc de arbitraj, gol trebuia eliminat. Hai sa vorbim si de super duper mercenarii lor, ca echipa lor are probleme clare in atac. Gol din penalty inventat si din deviere. I-am.vazut si in celelalte meciuri-au probleme mari la finalizare si cand echipa adversa se pune pe.doua randuri. Deja rezulatele.intarzie sa apara, cu sau fara arbitraje.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.