FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - SEPSI 1-1

VIDEO + FOTO Cosmin Matei, încurcat de gazonul de la Ploiești » Ce s-a întâmplat la penalty-ul din Petrolul - Sepsi

Cosmin Matei (30 de ani) a irosit o lovitură de la 11 metri în minutul 26 al meciului Petrolul - Sepsi, la scorul de 0-0./ FOTO: Captură TV @Digi Sport 1 +21   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 iulie 2022 19:57 / Actualizat duminica, 31 iulie 2022 19:57

Cosmin Matei (30 de ani) a irosit o lovitură de la 11 metri în minutul 26 al meciului Petrolul - Sepsi, la scorul de 0-0. Disputa s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Cosmin Matei, fostul mijlocaș al lui Dinamo, s-a integrat rapid la Sepsi. Cristiano Bergodi l-a numit executant al tuturor fazelor fixe, dar astăzi nu a fost inspirat.

Becali a dezvăluit salariul lui Miculescu la FCSB + Clauză de reziliere uriașă: „Îl vând în mai puțin de doi ani”
FCSB

Cosmin Matei, penalty ratat în Petrolul - Sepsi

În minutul 23 al disputei de pe arena „Ilie Oană”, Eugeniu Cebotaru, veteranul ploieștenilor, a atins mingea cu mâna în interiorul careului. „Centralul” Marcel Bîrsan a dictat lovitură de la 11 metri, decizie păstrată și în urma unei lungi analize din camera VAR.

Penalty-ul rezultat a fost executat de Cosmin Matei. Mijlocașul în vârstă de 30 de ani a alunecat în timpul elanului, a pus piciorul stâng într-o bucată ruptă de gazon, și a trimis peste bara transversală, în uralele ultrașilor aflați în peluza din spatele porții lui Vâlceanu.

VIDEO cu penalty-ul ratat de Matei

VIDEO Dan Petrescu, sleit de puteri: „Sper să nu pățesc ce i s-a întâmplat patronului. Nu-mi văd familia, prietenii, de dimineața până seara stau închis”

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”