FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - SEPSI

FOTO Ratarea campionatului? Elvir Koljic și-a bătut joc de o ocazie rarisimă!

CS Universitatea Craiova a ratat o ocazie imensă în minutul 22 al partidei cu Sepsi Sfântu Gheorghe / Captură Digi Sport

Articol de GSP - Publicat luni, 13 septembrie 2021 21:38 / Actualizat luni, 13 septembrie 2021 23:12

CS Universitatea Craiova a ratat o ocazie imensă în minutul 22 al partidei cu Sepsi Sfântu Gheorghe, încheiată 1-1. Imediat după ce covăsnenii au deschis scorul, oltenii au ratat o ocazie rarisimă.

Alb-albaștrii s-au năpustit în atac după golul primit de la Fofana și au ratat o ocazie monumentală în minutul 22. Angajat ideal de Nistor, Bancu a avansat către poarta lui Sepsi, pasându-i apoi lui Elvir Koljic. Bosniacul a ratat inexplicabil: nu și-a așezat bine pașii și a trimis în bară, spre stupefacția fanilor prezenți pe „Ion Oblemenco”.

Ratarea campionatului? Elvir Koljic și-a bătut joc de o ocazie rarisimă!

Egalarea a venit până la urmă în minutul 33, prin Gustavo.

Erori uriașe de arbitraj în Bănie

Boubacar Fofana (31 de ani) a deschis scorul în meciul dintre CSU Craiova și Sepsi OSK dintr-o poziție neregulamentară. Reușita egalizatoare, a lui Gustavo, a părut a fi tot dintr-o poziție de ofsaid.

În minutul 17, mijlocașul din Guinea a urmărit balonul șutat de Bogdan Mitrea dintr-o lovitură liberă de la marginea careului. Execuția lui Mitrea a fost parată de Pigliacelli, care a respins mingea în față, de unde Fofana a introdus-o în plasă. Reluările oferite de camerele TV au relevat că Fofana se afla în spatele apărării gazdelor în momentul execuției lui Mitrea, astfel că golul nu ar fi trebuit validat. Totuși, asistentul de pe acea parte, Ferencz Tunyogi (Zalău), nu a ridicat fanionul.

Ofsaid și la golul Craiovei?

În minutul 32, Gustavo a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap din interiorul careului. În momentul centrării lui Bancu, mijlocașul alb-albaștrilor a părut să se afle în afara jocului, puțin în spatele ultimului apărător al oaspeților. Asistentul de pe acea parte, Bogdan Gheorghe, nu a ridicat fanionul.

CSU Craiova - Sepsi OSK, echipe de start:

CSU CRAIOVA (4-3-3): Pigliacelli - Vlădoiu, Găman, M. Constantin, Bancu - Gustavo, Screciu, Nistor, Houri - Ivan, Koljic
REZERVE: Lazar, Vătăjelu, Conte, Ivanov, Vînă, Fedele, Cîmpanu, Markovic, Baiaram
ANTRENOR: Laurențiu Reghecampf

SEPSI OSK (4-3-3): Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu - Păun, Fofana, Aganovic - Luckassen, Bojic, Chunchucov
REZERVE: Began, Tinu, Ștefănescu, Ashkovski, Golofca, Ispas, Eder Gonzales, Damașcan, De Sousa
ANTRENOR: Leo Grozavu

Erori uriașe de arbitraj în Bănie » Ambele goluri marcate din ofsaid!

Ce decizie a luat Reghecampf în privința lui Jovan Markovic, după criticile aprige primite de puști la națională

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”