FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA

Detalii de ultimă oră despre titularii Craiovei accidentați la duelul cu UTA. Ce şanse sunt să joace în derby-ul cu FCSB

Mihai Bălașa, CS U Craiova

Articol de GSP - Publicat marti, 15 decembrie 2020 15:50 / Actualizat marti, 15 decembrie 2020 16:14

CS U Craiova și-a recăpătat locul de lider în Liga 1 după victoria cu UTA, scor 2-1, meci în care doi dintre titularii din defensivă au acuzat probleme medicale.

• CS U Craiova și FCSB vor juca vineri, 18 decembrie, de la ora 20:30. Meciul va putea fi urmărit în format liveTEXT pe GSP.ro;

Este vorba despre stoperul Mihai Bălașa (25 de ani) și fundașul dreapta Ștefan Vlădoiu (21). Bălașa a fost înlocuit cu Paul Papp în minutul 51 al meciului de la Arad după ce s-a ciocnit de Marius Constantin, colegul său din apărare, în timp ce Vlădoiu a fost lovit un adversar. Fundașul dreapta a ieșit de pe teren la 10 minute după ce a făcut-o colegul său din defensivă, fiind înlocuit cu Bogdan Vătăjelu.

Vlădoiu și Bălașa, apți pentru Craiova - FCSB

Din fericire pentru olteni, problemele celor doi nu sunt serioase. Potrivit Fanatik, antrenorul Corneliu Papură se va putea baza pe ambii la meciul cu FCSB de vineri, unde cel puțin un punct ar ajuta-o pe Craiova să rămână pe primul loc în Liga 1.

7 goluria încasat CS U Craiova în acest sezon de Liga 1, în 13 meciuri. Doar CFR Cluj a primit mai puține, 6

VIDEO. Totul despre meciul dintre CS U Craiova și FCSB

Citește mai multe știri din Liga 1:

Alexandru Cicâldău iese la atac: „Am auzit poliţişti şi pompieri cum ne înjurau! Cum de la noi nu vine nimeni?”

Dario Bonetti, prezent la Săftica! Ce le-a transmis jucătorilor + Revenire importantă la Dinamo înainte de meciul cu CFR