FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - VOLUNTARI 2-1

CRAIOVA - VOLUNTARI 2-1. FOTO + VIDEO » 4 din 4 pentru olteni, care domină Liga 1 în startul sezonului!

Craiova a învins-o pe FC Voluntari, scor 2-1, în etapa cu numărul 4 din Liga 1. +25   FOTO
Craiova a învins-o pe FC Voluntari, scor 2-1, în etapa cu numărul 4 din Liga 1.

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 septembrie 2020 23:40 / Actualizat duminica, 20 septembrie 2020 21:10

Vezi AICI programul etapei #4 din Liga 1!

Juveții au deschis scorul în minutul 34, prin golgeterul Elvir Koljic, care a fructificat assist-ul ideal al lui Valentin Mihăilă. Ilfovenii au revenit după pauză, iar Cristian Costin a egalat pentru echipa lui Mihai Teja în minutul 57, din centrarea lui Grădinaru.

+21 FOTO

Cu 20 de minute înainte de final, Alex Cicâldău, revenit după accidentarea de etapa trecută, a reușit golul meciului, executând impecabil o lovitură liberă de la marginea careului.

Până la final, nu s-a mai schimbat nimic, iar Craiova a obținut a 4-a victorie din tot atâtea meciuri în noul sezon de Liga 1. Formația lui Bergodi este lider, cu două puncte avans față de CFR Cluj, ocupanta locului doi.

Cristiano Bergodi: ”Mi se pare ca lumea nu e multumita la Craiova. Trebuie sa avem liniste!”

Mihai Teja: ”Să se mai greşească şi pentru noi o dată, dacă pentru alţii se greşeşte de trei ori”

Clasament Liga 1:

CRAIOVA - VOLUNTARI 2-1

CRAIOVA - VOLUNTARI, echipe de start

CRAIOVA: Pigliacelli - Vlădoiu, Constantin, Bălașa, Bancu - Nistor, Bic, Cicâldău - Ivan, Koljic, Mihăilă
REZERVE: L. Popescu, Mitran, Papp, Acka, Vătăjelu, Mateiu, Bărbuț, Baiaram
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

VOLUNTARI: Rîmniceanu - I. Costin, Balaur, Armaș, Vlad - Pablo de Lucas, Căpățînă, I. Gheorghe - Grădinaru, Eric, Mailat
REZERVE: Rodriguez, Puel, C. Achim, Kocic, Bortoneanu, V. Mihai, Voinescu, Ozkara
ANTRENOR: Mihai Teja

Stadion: „Ion Oblemenco"
Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti)/ Asistenți: Gheorghe Bogdan (Bucureşti) și Bîrdeş Romică (Piteşti)