Alte știri din fotbal
România U19 începe drumul spre EURO 2026! Duel tare cu Kazakhstan la Voluntari
0
Romulus Gabor este încrezător în șansa României la baraj: „Turcia nu este o echipă mare”
0
Omul care a adus ultimele două victorii ale României cu Turcia: „Ei pleacă cu prima șansă, dar...”
0
CCR a amânat din nou „Legea Novak” » Ce se întâmplă cu amendamentul care poate schimba din temelii sportul românesc
0
Știri din fotbal internațional
Inter pregătește deja transferul de top » Peste 40 de milioane de euro pentru jucătorul dorit de Cristi Chivu!
0
SUA cere garanții de până la 15.000 de dolari pentru vizele fanilor la Mondial
2
Sevilla și-a prezentat noul antrenor » Este specialist în promovări și salvarea echipelor
0
Scandalul de corupție se amplifică » Un club riscă o amendă de milioane și excluderea din prima ligă
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
3
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Ce pot face românii care vor să-și monteze panouri fotovoltaice în lipsa ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Plafonarea adaosului la 50% nu scade prețurile la pompă pentru șoferii ...
Libertatea
Nu există specie mai ipocrită ca dedebeul. Deontologii dedebei îl fac pe Borcea în toate felurile, azi, în 2024, din tastatură. N-au avut nici o problemă când cumpăra meciuri și arbitri, și le băga lor bani și pe gură, și pe dos. Nu, atunci nu aveau obiecții, atunci erau ocupați să vândă portofele și pepsi la suprapreț troglodiților din tribune. Borcea merită tot ceea ce i se spune, dar dedebeii sunt ultimii care ar trebui să deschidă ciocul, ca să-l citez pe șefu la butelii.
E adevarat ca la Dinamo s-au investit multi bani in epoca Borcea-Badea, iar Dinamo se batea la titlu, dar nu stiu daca rezultatele au fost chiar la nivelul investitiilor si pe cale de consecinta Dinamo s-a ingropat in datorii! Borcea nu poate pretinde ca si altii sa faca nebunia pe care a facut-o el din punct de vedere financiar. Pana una-alta Voicu a reusit destul de multe cu bani putini. Mi se pare mai rezonabila o astfel de abordare, chiar daca pe moment Dinamo este in subsolul clasamentului.
Bey Butelie, de ce n-ai ramas tu la conducere daca esti asa shukar ?...ai facut si tu pirnaitza dar vezi Ciobanu' , si el cu bile la picioare ca tine , nu si-a abandnat clona aia pe care o crede steaua !...Amindoi sintetzi doi bisnitzari dizgratziosi....dezgustatori... carora va place sa va laudatzi cu nenorocirile infaptuite de voi ! !..Dinamo isi va reveni, dar nu cu pungashi ca voi !
Borceo si Becali, si Mititelu s-au dus la puscarie si n'au renuntat la echipe, ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Spock sa plătească pentru devalizarea clubului Dinamo! Banii de pe jucători I a băgat în buzunarul lui. Sa se ducă la pușcărie pentru ca acolo ii e locul. Cum *** din cuierul lui Dinu sa ajungă președinte de club?!?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Borcea sa fie sincer pana la capat, intr-adevar, ca stelist pot accepta, ca Dinamo a avut echipe f bune in unii ani cu Cristi Borcea (mai ales in perioada 2003-2007). Echipe bune, facute cu jucatori f buni, din toata tzara dar si repatriati, ca Lobont, Ionel Ganea sau Bratu. Problema e, ca investitiile alea imense in Dinamo, au stat la baza declinului lui Dinamo ca si club, investitii de ordinul zecilor de milioane care nu s-au mai recuperat niciodata si au ruinat clubul. Borcea a investit multi bani din buzunarul propiu dar si multi bani pe datorie cum s-ar spune, pe care n-a mai platit-o niciodata. Asta e epoca in care traim, anul 2024, nu mai merge cu smecherii de pe timpul lui Ion Iliescu si Adrian Nastase. Sucu la Rapid, ca si Varga la CFR, a bagat bani f multi, doar ca nu si-i voi mai scoate in veci.
Slabiti ne cu puscariasul asta !!
"forbal " e sport sau macar ceva cuvant din DEX !?
O avea Cornel Dinu multe păcate, dar cel mai mare e că l-a dat lumii fotbalului pe acest Borcea. Din șofer și argat a ajuns să își impună puținele idei la echipă. Incult, fățarnic,infractor, fanfaron, ridicol.
Borcea...? Realitatea....dovedit de instanta ca a furat clubul Dinamo 1948 cu 60 mil euro! A lasat datorie la Dinamo 1948 de circa 16 mil euro!!! El vorbeste de Dinamo 1948??? Evazionistii fiscali nu se mai implica in forbal deoarece DNA a bagat spaima in ei ???? Borcea ciocu mic si joc de glezna ...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.