Alte știri din fotbal
Legenda lui Dinamo aruncă săgeți către Rapid și a numit atuul „câinilor”: „Așa a fost când s-au luat titluri”
0
Probleme la noul stadion din Constanța! De ce ar putea să coste mai mult
0
Fostul conducător de la Rapid „a pus tunurile” pe noul transfer făcut de Dan Șucu: „Dacă era foarte bun, de ce a plecat de acolo?”
1
Titlul e în vizor! Raul Opruț, eroul recent lui Dinamo: „Putem mai mult”
0
Știri din fotbal internațional
Ce noroc pentru Cristi Chivu! Pe cine va înfrunta Inter în play-off-ul pentru optimile Ligii Campionilor » Toate împerecherile
2
Raul Rusescu, impresionat de un fotbalist de la FCSB: „Așteaptă convocarea la națională după meciul cu Fenerbahce!”
0
Newcastle forțează transferul fotbalistului de la Barcelona » Cum decurg negocierile
0
Directorul GSP a vorbit cu Mircea Lucescu, imediat după FCSB - Fenerbahce: „Era și el surprins”
0
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
VIDEO. Un consilier local din Brăila s-a făcut de râs în direct. Nu a mai ...
Libertatea
Banii ținuți la saltea își pierd din valoare. Cum îi poți proteja de ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Imagini de la accidentul în care a murit Tal Berkovich. Fosta concurentă de ...
Libertatea
Prezentatorul acestui articol este pe dinafara.Bania nu fierbe pentru echipa familiei Mititelul.Este o mare eroare făcută de cel care a scris acest articol.Bania fierbe doar pentru CSUniversitatea Craiova și atât!Echipa familiei Mititelul nu este iubita in Craiova.Ați văzut ca la meciul cu Dinamo nu au avut decât vreo 5000 de spectatori .Acel meci a fost Barometrul.Dacă nici cu Dinamo nu ai spectatori înseamnă ca ești o echipa mică!
Si mai avem nevoie de "rautatea" lui Trica. Am vazut cate ceva din ea in prima parte cu Dinamo si Clinceni.
Dac-ar fi dupa mine, Negru ar fi rezerva. Baiatul vrea, dar e limitat. Albu ar trebui resetat (poate i-ar prinde bine sa inceapa cateva meciuri pe banca) pentru ca nu e chiar ce trebuie, iar Balan -doar solutie de avarie. Pe fund as juca cu Popa in poarta(as asigura si regula 21 si l-as si creste) iar in aparare trebuie gasita rapid formula corecta, ca scartaim acolo. In fata avem solutii, trebuie doar asezati cum trebuie. Problema e ca au venit cam tarziu si e nevoie de timp pentru a se integra.
Pop si Albu nu dau randament in fata. Acolo e portia unui Bauza, Baeten, Ondaan, Sidibe, chiar si Asamoah. Sunt variante, plus ca-i mai avem si pe belgienii nou-veniti Van Durmen si celalalt, despre care am inteles ca ar fi ofensiv. De vazut. Si eu vreau mai mult curaj, mai ales in prima parte, cam cum a fost cu Dinamo si Clinceni de exemplu. Cred ca Mutu poate face treaba, ideea e sa gaseasca solutiile corecte.
Când vor reveni și Bauza , Achim si Campagno in loc de prostia asta de 4-3-3 ar fi indicat un 4-2-3-1 ! Cei doi la mijloc Achim si Asamoah cei 3 sus Ondaan, Albu si Sidibe (Pop) si Campagno vârf sau Vieira! Lotul este numeros, sunt dubluri pe posturi, cheia este la Adi Mutu!
Uitasem de Dinamo dar ei sunt mai “artagosi” decât noi. Sper ca Mutu sa le impună aceea “răutate și agresivitate” și îmi doresc ca apărarea sa funcționeze! CFR a avut rezultate in prisma unei apărări beton in ultimii 5 ani iar Rapidul are cea mai buna apărare! Mutu trebuie sa înțeleagă ca apărarea îți face 70% dintr-un meci! In continuare Negru este veriga slaba iar Albu profita de regula U21!
Cum am mai scris mai devreme, in retur o sa arătam alta fata! Jucatori avem, sper ca Mutu sa înțeleagă ca frica de a juca fotbal și ideea de a conserva un minim 1-0!te vor face sa pierzi. Nici pe departe nu avem cel mai slab lot din Liga 1! Sunt lejer 4-5 echipe sub noi: Voluntari, Clinceni, Mediaș (satelitul clonei ), Argeș sau chiar Mioveni. Importante in acest tur de campionat sunt cele doua victorii cu clonele fcsb și Mogoșoaia!
Exagerezi! Bauza aduce clar un plus important in atac, iar italianul si daca ar juca beat, tot ar fi mai eficient decat Balan-balerinul. Nu suntem nici pe departe cea mai slaba echipa din L1. Si pe mine ma supara rezultatele. E adevarat ca sunt si erori, insa e normal sa fie la o echipa complet schimbata, care "se cauta". Rabdarea, munca si perseverenta sunt elementele de care avem nevoie. Mai ales RABDAREA, insa tare ma tem ca tocmai asta lipseste unora din tabara noastra.
Respect frânare ! Succes Rapidului in Weekend !!!!
Asamoah, Ondaan și Hugo Vieria sunt fotbaliști !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.