FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - UTA 1-1

VIDEO CS Mioveni - UTA Arad 1-1. Egal în primul meci al zilei » Penalty ratat în minutul 89

CS Mioveni - UTA Arad, în etapa #8, live

Articol de GSP - Publicat marti, 30 august 2022 16:05 / Actualizat marti, 30 august 2022 18:47

CS Mioveni a remizat cu UTA Arad, 1-1, în etapa #8 din Liga 1.

Toate rezultatele etapei #8

Cele două formații au început tare meciul și l-au terminat la fel: două goluri în primele 11 minute și penalty ratat în minutul 89.

În rest, CS Mioveni și UTA au oferit fotbal lipsit de ocazii.

Două goluri în două minute

Gazdele au deschis scorul în minutul 9, prin căpitanul Adrian Scarlatache, care a marcat după o fază fixă.

Avantajul a durat doar două minute, iar Otele a egalat după o fază la care CS Mioveni a cerut ofsaid. În partea secundă, cele două formații s-au anihilat reciproc, iar ocaziile la cele două porți au lipsit.

Fază la limită în CS Mioveni - UTA » Noi probleme cu VAR-ul în Liga 1? „Pare ofsaid de jumătate de metru” + ce ar fi făcut primarul
CS MIOVENI - UTA

Pe final, CS Mioveni putea obține prima victorie cu Flavius Stoican. Gazdele au primit penalty în minutul 89, dar Krasniqi  a trimis în bară.

După acest egal, CS Mioveni ajunge la 3 puncte și este pe locul 15. UTA este pe 7, cu 11 puncte.

FINAL » CS Mioveni - UTA Arad 1-1

CS Mioveni - UTA Arad, echipe de start:

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Lixandru, V. Pop, Șerbănică - Antal,  Blănaru, Buziuc
Rezerve: Croitoru, Iacob, Trif, Panait, Kabananga, Krasniqi, Rădescu, Coșereanu, Toma
Antrenor: Flavius Stoican

UTA: Balaur - Vukcevic, Benga, Chindriș, Hoxahallari - Batha, Cascini - Șteau, Ubbink, Otele - Postolachi
Rezerve: Mociu, Dobrescu, Isac, Negoescu, Ademi, Stahl, Matei, Maxim, Jobello
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Barbu Marian (Făgăraş) / A1: Constantinescu Andrei (Bucureşti), A2: Slabu Stelian (Braşov) / Arbitru VAR: Petrescu Radu (Bucureşti), Arbitru AVAR: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti)

Becali s-a săturat de un jucător cumpărat în această vară, după doar 100 de minute » Reproș direct pentru MM și Dică: „Bă, m-am luat după voi!”
FCSB
Alex Ioniță așteaptă telefonul lui Iordănescu: „Suspendarea a fost o lecție importantă, acum știu ce am de făcut”
Sepsi - Rapid 1-2