FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - DINAMO 3-0

CS U CRAIOVA - DINAMO 3-0 // Radiografia lui Mangia după victoria cu Dinamo: "Acolo s-a făcut diferența, jucătorii mei au speculat foarte bine aceste lucruri"

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 septembrie 2018 23:58

Devis Mangia, antrenorul Craiovei, a fost extrem de fericit la finalul partidei câștigate clar în fața lui Dinamo, 3-0. Mangia se felicită pentru titularizarea lui Elvir Koljic, bosniacul venit în această săptămână fiind cel care a deschis scorul în meciul de sâmbătă seara.

"Sunt mulțumit, echipa a jucat bine. Au fost 45 de minute echilibrate, am avut mai multe ocazii. Diferența a fost făcută de golul din ultimul minut al primei reprize, iar în repriza secundă am fost, bineînțeles, mult mai buni.

Am pregătit meciul încercând să le spun jucătorilor că trebuie să fie atenți la detalii și să reacționeze eficient din toate punctele de vedere. Am încercat să speculăm punctele noastre forte, ceea ce s-a și întâmplat.

Sunt norocos că l-am folosit pe Elvir Koljic (n.r - titularizat în premieră, bosniacul a deschis scorul). M-am gândit că e cea mai bună soluție să-l introduc direct în teren, să-i transmit încrederea mea. N-am vrut să-l bulversez, dar el a jucat foarte bine și sunt foarte mulțumit de el", a spus Mangia, la TV Telekom Sport.

"Trebuie să muncim în continuare. Au venit jucători, să vedem dacă vor mai veni și alții. Cred că Pigliacelli e cel mai bun portar din țară"