FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA

CSU Craiova a învins în amicalul de azi » Ce echipă a folosit Reghecampf

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 noiembrie 2021 13:33 / Actualizat duminica, 14 noiembrie 2021 14:19

CSU Universitatea Craiova a câştigat partida amicală cu Viitorul Pandurii, cu scorul de 2-1.

Trupa lui Laurențiu Reghecampf a profitat de pauza provocată de partidele internaționale și a jucat un amical cu Viitorul Tg. Jiu, echipă de pe locul 14 din Liga 2, și s-a impus cu 2-1.

CSU Craiova, victorie în amicalul cu Viitorul Tg.Jiu

CSU Craiova a deschis rapid scorul prin Roguljic, care a punctat în minutul doi. În minutul 55, a venit rândul lui Elvir Koljic să-și treacă numele pe lista marcatorilor. Oaspeții au stabilit scorul final prin Vespe, în minutul 79.

CSU Craiova: Lazar - Căpățînă, Bălașa, M. Constantin, Vătăjelu - Ivanov, Nistor, Vînă - Gustavo, Koljic, Roguljic
Au mai jucat: Pigliacelli, Crețu, Houri, Fedele, Benga, Papp, Nețoiu, Bană, Călin, Trică-Balaci.
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Viitorul Tg.Jiu: Geantă – Chela, Core, Ricardos, Ciul – Vulpe, Brânzan, Acosta, Mitrică – Rus, Dodoi
Au mai jucat: Grecu, Godja, Dambia, Vespe, Gîrbiță
Antrenor: Cristian Lupuț

Universitatea Craiova cere întreruperea campionatului: „E o bătaie de joc!

Sorin Cârțu, 65 de ani, președintele Universității Craiova, e total nemulțumit de faptul că fanii sunt interziși pe stadioane și propune întreruperea campionatului până când suporterii vor putea reveni pe arene.

„Noi suntem afectați că nu putem evolua cu spectatori. Mai bine se întrerupea campionatul și să jucăm iar atunci când vor putea veni spectatorii”, a declarat Cârțu în emisiunea „Liga Digi Sport”.

„Sorinaccio” nu înțelege de ce și persoanelor vaccinate le este interzis accesul pe stadioane: „Bine era să le dea drumul celor vaccinați, nu să fie toată lumea pedepsită. E o bătaie de joc!”.

EXCLUSIV An încheiat! Un jucător de la CSU Craiova s-a operat și stă până-n ianuarie!