FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FCSB 1-2

FOTO Mihai Rotaru n-a rezistat! Cum l-au surprins camerele imediat după penalty-ul lamentabil al lui Andrei Ivan

Articol de - Publicat luni, 01 mai 2023 18:04 / Actualizat luni, 01 mai 2023 18:04

Mihai Rotaru, finanțatorul celor de la CS Universitatea Craiova, a plecat din lojă imediat după penalty-ul irosit de Andrei Ivan în eșecul cu FSCB, scor 1-2.

Andrei Ivan s-a făcut de râs în minutul 83 al derby-ului de pe „Ion Oblemenco”. A alunecat, a lovit prost mingea și a trimis mult pe lângă poartă penalty-ul care ar fi putut aduce egalarea la 1.

+2 FOTO

Mihai Rotaru s-a numărat printre cei 29.588 prezenți la meci. Imediat după execuția ratată a golgeterului Craiovei, finanțatorul a părăsit nervos loja, lucru care poate fi observat în imaginile Orange Sport.

Andrei Ivan, încurajat de Sorin Cârțu

Sorin Cârțu, președintele grupării oltene, a mers în zona vestiarelor pentru a-l încuraja pe Andrei Ivan.

„Şi eu sunt dezamăgit de rezultat, pentru că este o înfrângere nemeritată la cum s-au desfăşurat ostilităţile în teren.

Şi în prima repriză termini în dezavantaj când adversarul ajunge o dată la poartă. Pe urmă, tot ce s-a întâmplat şi în repriza a doua... din păcate, meciuri de tipul ăstuia se pierd la nişte detalii la care astăzi seară nu am stat atât de bine.

Acum am vorbit în vestiar, se întâmplă, au ratat fotbalişti mari şi în momente mai tensionate decât a fost această partidă”, a spus Sorin Cârțu.

VIDEO. Târnovanu: „Nu m-am uitat la fazele controversate, dar nu mai contează, ne-am bucurat, mergem la București și o luăm de la capăt”

Mesaj neașteptat al șefului galeriei de la Rapid: „Țin să anunț, să știe toată lumea”. Situație incredibilă, diseară, în derby-ul de pe Giulești cu CFR

Pentru cine a arbitrat Kovacs? PATRU momente extrem de ciudate cu Istvan din derby-ul CSU Craiova - FCSB