FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - GAZ METAN 1-0

VIDEO CSU Craiova - Gaz Metan 1-0 » A doua victorie a lui Reghecampf în Bănie, după o repriză secundă cu de toate! Clasamentul ACUM

CSU Craiova - Gaz Metan » Liga 1, runda #6, LIVE pe GSP.ro +16   FOTO
CSU Craiova - Gaz Metan » Liga 1, runda #6, LIVE pe GSP.ro

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 august 2021 20:30 / Actualizat sambata, 21 august 2021 20:33

CS Universitatea Craiova a învins-o pe Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, în etapa cu numărul 6 din Liga 1.

Programul complet al rundei #6 din Liga 1

Laurențiu Reghecampf a început să se obișnuiască cu meciurile din Bănie. A obținut a doua victorie consecutivă pe „Ion Oblemenco”, după 3-0 cu FC Voluntari, în ciuda unei prezențe modeste a fanilor în tribune.

CS Universitatea Craiova - Gaz Metan, decis de golul lui Baraiam

CSU Craiova a controlat prima repriză, dar fără a înscrie. Toate evenimentele importante s-au petrecut în partea secundă. Baiaram, introdus la pauză, a marcat unicul gol în minutul 55, cu un șut plasat din interiorul careului.

Medieșenii puteau da lovitura cu 10 minute înainte de expirarea timpului regulamentar, dar Pigliacelli a parat penalty-ul executat de Chamed.

Un eveniment neplăcut a avut loc în minutul 88. Diogo Izata, apărătorul oaspeților, l-a lovit în plină figură pe Alexandru Mateiu și a fost eliminat. Mijlocașul oltenilor a avut nevoie și de intervenția ambulanței de la stadion.

Intrare de „ROȘU” în CSU Craiova - Gaz Metan! Ambulanța a intrat pe gazon: „5 luni de suspendare!” / „Are doi dinți rupți”