FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA

Calvarul lui Koljic continuă la Craiova! Se operează și nu mai poate juca în 2022

Elvir Koljic a suferit din nou o accidentare serioasă și e așteptat să revină la CS Universitatea Craiova abia în 2023.

Articol de GSP - Publicat marti, 06 septembrie 2022 17:56 / Actualizat marti, 06 septembrie 2022 18:27

Elvir Koljic (27 de ani) a suferit din nou o accidentare serioasă și e așteptat să revină la CS Universitatea Craiova abia în 2023.

Atacantul oltenilor a ieșit accidentat în repriza a doua a meciului cu Hermannstadt (0-1) din etapa a 8-a. Conform ProSport, Koljic va fi operat iar la tendonul femural și va reveni pe teren în 2023, după pauza de iarnă

Încă un meci fără VAR în Liga 1! Care este motivul
VAR

Elvir Koljic, operat la Barcelona: „Probabil va lipsi o lungă perioadă”

Surse GSP.ro susțin că bosniacul se află în Barcelona, unde urmează să fie supus intervenției chirurgicale: „Problema e serioasă și probabil va lipsi o lungă perioadă de timp”.

29 de goluria reușit Koljic la Craiova în 80 de partide în Liga 1

Calvarul lui Elvir Koljic nu se mai termină!

Cea mai recentă accidentare a lui Koljic se adaugă unei liste de coșmar pentru vârful sosit în Bănie în 2018.

• PRIMUL EPISOD. În 2018/2019, șapte luni departe de gazon, în urma unei rupturi de tendon femural suferite în 23 martie 2019, la naționala Bosniei. Revenirea pe teren s-a produs în 2019/2020, mai precis pe 25 septembrie 2019, în Cupă, cu CSM Reșița, însă a fost scurtă: 4 apariții, una ca titular, zero goluri, zero assisturi.
  • AL DOILEA EPISOD. Trei luni pe tușă, după o fisură de vertebră lombară suferită pe 31 octombrie 2019, într-un meci de Cupa României cu Voluntari. Revenit în ianuarie 2020, a bifat 14 jocuri, 5 goluri și un assist.
  • AL TREILEA EPISOD. În 2020/2021, mai exact pe 2 octombrie 2020, după 6 goluri în primele 6 etape din Liga 1, a suferit o fractură de peroneu în meciul cu Poli Iași (1-0).

Atacantul bosniac a fost operat și a revenit pe 4 aprilie 2021, în finalul partidei cu FCSB (0-0). Dar nu pentru mult timp. A mai jucat contra CFR-ului (0-0), 31 de minute, și o repriză, prima, cu Viitorul Tg. Jiu, în Cupa României.

Atunci a acuzat „o jenă” la piciorul operat și a plecat în Portugalia, la control. Deși examenele medicale n-au relevat nicio problemă, s-a decis că e mai bine să o ia de la zero.

VIDEO. Torje, gol senzațional în CSU Craiova - Farul 4-3

Silvian Cristescu sare în apărarea lui Jovan Markovic: „N-a avut România atacant ca el în ultimii 10 ani”
CSU CRAIOVA
Îndemn de totul sau nimic pentru Gigi Becali: „Să-l țină tot meciul pe teren și dă 30 de goluri până în vară! Dacă nu, MĂ LAS de fotbal”